Inspirace ze strategického projektu »3820«: »Lid je na prvním místě« prochází tímto strategickým projektem

V roce 1993 Si Ťin-pching, tehdejší tajemník stranického výboru města Fu-čou, osobně předsedal přípravě »Dvacetileté strategie hospodářského a sociálního rozvoje města Fu-čou«, tedy strategickému projektu »3820«.

Projekt systematicky plánoval kroky v oblasti městské výstavby, ochrany životního prostředí, kultury, školství atd., mezi nimiž se neustále prolíná myšlenka rozvoje »lid je na prvním místě«.

Fu-čou již více než 30 let trvá na tom, aby byl lid na prvním místě, a dlouhodobě se snaží vybudovat šťastné město Fu-čou. Lidé stále cítí silnější štěstí a bezpečnost.

V roce 1995 Si Ťin-pching, tehdejší tajemník stranického výboru města Fu-čou, řekl: »Je třeba uzavřít úzký kontakt mezi stranou a masami, aby stranické organizace a vlády na všech úrovních mohly včas získat vhled do některých problémů a provádět vyšetřování a studium prostřednictvím tohoto kanálu kontaktování s masami. A abychom mohli včas vyřešit některé praktické problémy mezi lidmi a vyřešit některé obtížné a žhavé problémy.«

»Starat se o bezpečnost a zabezpečení života lidu a považovat záležitosti lidu za prioritu« odráží velkou péči o živobytí lidu Si Ťin-pchinga.

V předmluvě strategického projektu »3820« Si Ťin-pching napsal: »Aby místo prosperovalo a rozvíjelo se, musí mít jeho lidé s rozhodovací pravomocí vytrvalost a vznešené ambice.« Soubor fotografií z uplynulých 30 let zaznamenává rozvojový proces města a také zaznamenává průzkum a úsilí zdejších kádrů a mas.

V roce 1995 Si Ťin-pching během rozhovoru mluvil o »nejuspokojivější věci v práci« a řekl: »Mělo by se říci, že to, zda jsem spokojen nebo ne, závisí na tom, jestli jsou spokojeni lidé nebo ne. Když skončí projekty nebo výstavba, které souvisí s životem lidu a národním hospodářstvím, tak jsme všichni velmi spokojeni.«

Strategický projekt »3820«, který se zaměřuje na živobytí lidu, přinesl obyvatelům ve městě Fu-čou skutečné výhody. Příjem na hlavu obyvatel měst se zvýšil z 2273 jüanů v roce 1992 na 58 009 yuanů v roce 2023. Příjem na hlavu obyvatel venkova také vzrostl z 1109 jüanů v roce 1992 na 28 636 jüanů v roce 2023. Teď, když se procházíme ulicemi Fu-čou, tak cítíme vitalitu města a štěstí lidí.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy