Mám lepší nápad. Což Florenc? Zítra ve 13.30?

Nejen s Jalonenem páchá hokejový svaz ostudu. Druhým tématem, taktéž ostudně tvarovaným, je budoucnost Síně slávy. Na Harfě skončila, hledá se pro ni nové místo. Z logiky věci by mělo být důstojné. Had se s tím ale nepáře. Prdne ji do pražského Palladia. Jako kdybyste Palackého Dějiny národu českého v Čechách a na Moravě pověsili v řeznictví na háky mezi štangle turisťáku a hovězího zadního (klidně i předního, roli to nehraje žádnou). »Trochu úcty, chtělo by to trochu úcty,« říká »Milánek« Jiří Lábus v Ivánkovi, kamarádovi. Přesně tak. »Ty vole, co to je,« slyším na význam slova »úcta« dotazujícího se Lojzu. Prý že svaz takto v příštích letech ušetří až 150 miliónů korun. Tak pravil Hadamczik pro CNN Prima News.

Nereagoval bych výstižněji než bývalý hokejista Jakub Koreis (zdroj: sport.cz). Nebudu tudíž vymýšlet nic nového a Jakuba, taktéž podnikatele v realitách, čili fundovaného znalce, ocituji: »Primárně bych chtěl vidět ta čísla. Protože mi nedává smysl, že vybudovanou Síň slávy zavřeme, zařídíme stěhování a přesuneme ji do nejdražšího obchoďáku v centru Prahy a ušetříme tím 150 milionů. Ještě když se to všechno musí vybudovat znovu. To podle mě postrádá logiku.«

Právě o tomhle to je. Pane Hadamcziku, zveřejněte čísla. Nic více, nic méně. Potíž je, že ti nad námi v dnešní době necítí povinnost cokoli dokazovat. Jen nám zalepí hubu hausnumerem (= vymyšlené, náhodně zvolené číslo), ovšem právě ona konkrétní čísla nám tají. Ovšem existují-li vůbec, neexistuje-li jen ono hausnumero… Hausnumero je vlastně takový líbivý obal spekulativního byznysu. Obávám se, že i v případě přestupu hokejové Síně slávy do Palladia – nejdražšího obchoďáku v centru Prahy, jak to pregnantně pojmenoval Jakub Koreis.

Jeden z diskutujících na sport.cz doporučil Kravaře, že by je Hadamczik pronajal sobě – pardon, svazu… Za tučný peníz, když na to teď po ušetření těch 150 miliónů budou ve svazové kase finanční zdroje.

Já bych ale měl možná lepší nápad. Když už společnost HAD, s.r.o. takhle zostuzuje český hokej, což ony síňové relikvie rozesít po autobusovém nádraží Florenc? Klidně už zítra. Ve 13.30… hodí se vám to, pane prezidente? Není proč otálet. Na každé odjezdové stání bych pověsil jednu, dvě dobové cennosti a na Harfě bych po Síni slávy zavřel i hokejový svaz. Kanceláře i je obývající generalitu.

Martin Kalous

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy