Home Názory Mezi svými aneb Jak bázlivý Péťa k vemenům prchnul

Mezi svými aneb Jak bázlivý Péťa k vemenům prchnul

Pavel Votruba

Mezi své prchnul určitě, a že je vyděšený strachy, to dal najevo rovněž, v krátké době již podruhé. V pátek 17. listopadu marodil a ani během včerejší stávky jako na potvoru nebyl v Praze k zastižení. Ale mezi lidi to on zase rád, akorát ti, mezi které rád, musí mít prověrku loajality s kladným signálem. Zemědělské družstvo Pooslaví Nová Ves, to bylo místem jeho včerejšího pobytu (»úkrytu« značí relevantnější obsah), zatímco ulicemi hlavního města proudily davy nespokojených občanů, žádajíce demisi jeho a jeho spolku. Jeho vlády…, jak on s oblibou říká: »Moje vláda« – toho jste si určitě všimli.

Všechno tam ve Vsi klaplo na výbornou – věřící Výborný, takto ministr zemědělství z Boží milosti, mu dělal doprovod a loajálnost hovězího dobytka zase prověřil přímo šéf družstva, Lukáš Jurečka, takto bratr ministra práce a sociálních věcí jiného lidovce, Mariana. Traktoristy. Fachmana na důchody.

Shrnuto a podtrženo, krávy ani bučet nesměly a strachy z vola měly včera i výrazně nižší dojivost a telata denní přírůstky. To se však do mediálního zpravodajství nedostalo. Třeba idnes.cz v tom trochu šťoural, proč jako zrovna včera se předseda vlády musel intenzivně zajímat o chov hovězího, nicméně profesor se nenechal nachytat: »Ke stávkám i k tomu, co požadují odbory, jsem se jasně vyjádřil ráno. Tento program byl naplánován dlouhodobě dopředu. Nevím, proč bych měl přehodnocovat program, když jsem mezi lidmi. Já jsem tady mezi lidmi na Vysočině.« To jo, to byl, ale mezi těmi vybranými a ty obyčejné na fotografiích jaksi postrádám.

Nějak tomu konópkovi z Práglu selhává marketing. Buď mu to někdo páchá z blbosti, nebo se cíleně připravuje jeho odpis (začalo to Nutellou). Nechci si marně dělat dobře, ale podle mě má blíž k pravdě to druhé. Jestli profesorovi nadřízení krutě něco nesnáší, jsou to nespokojení občané, notabene v ulicích. Myslím, že v brzkém čase půjde od válu – změny odstartovalo Slovensko instalováním Fica a brněnský rodák zřejmě řádných voleb také nedožije. Týž osud stihne v řádu málo měsíců i Zelenského – jak hovoří zákulisní informace, Ukrajina totiž není daleko od státního převratu. Většině velících důstojníků je jasná marnost jejich počínání a těch, kterým se za Spojené státy nechce zbytečně umírat, přibývá den ze dne po tisícovkách.

Fiala něco určitě tuší a v jsoucím zbabělém psychickém rozpoložení si plete krávy s lidmi – viz citace výše… »Nevím, proč bych měl přehodnocovat program, když jsem mezi lidmi. Já jsem tady mezi lidmi na Vysočině.«

Karel Čapek napsal, že »Strach je nemoc špatného svědomí«. Že by ho přece jenom měl? Fiala? Svědomí?

Pavel Votruba

1 KOMENTÁŘ

  1. Je potřeba abychom si odpověděli na otázku. Potřebujeme my občané ČR i nadále služby Petra Fialy a jeho vlády? Potřebujeme ty služby které nám občanům poskytuje pětikoalice? Podle průzkumů je s těmito službami spokojeno 20% občanů ČR, tedy 80% občanů spokojeno není. Podle ústavy ČR je veškerá moc v rukou lidu a pokud lid rozhodne, může vládu v souladu s ústavou odstranit. Před volbami Petr Fiala dával veřejně mnoho osobních záruk, která po nástupu do funkce porušil. Fiala se k moci v zemi dostal za pomoci falešných slibů, tedy podvodem, tudíž je to podvodník. Opravdu chceme, aby naši zemi do konce volebního období vedl i nadále podvodník a lhář Petr Fiala?

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here