Home Pel mel Volný čas Ceny lístků na metro v Paříži se během olympijských her téměř zdvojnásobí

Ceny lístků na metro v Paříži se během olympijských her téměř zdvojnásobí

FOTO - Twitter

V zájmu zvládnutí očekávaného přílivu turistů a pokrytí nákladů spojených s pořádáním olympijských her se cena jízdenek na metro v Paříži během olympijských her v roce 2024 téměř zdvojnásobí. Očekává se, že toto výrazné zvýšení cen bude mít dopad jak na obyvatele, tak na návštěvníky, kteří budou během akce cestovat městskou hromadnou dopravou.

Změna cen, kterou oznámila Valérie Pécresse, prezidentka společnosti Ile-de-France Mobilités (IDFM), bude platit od 20. července do 8. září 2024. Cena jízdenky na metro se zvýší na 4 eura ze současných 2,10 eura a blok deseti jízdenek bude stát 32 eur oproti současným 16,90 eura. Pécresse uvedl, že toto zvýšení je určeno na financování rozšíření nabídky dopravy během olympijských her.

Po dobu trvání olympijských her bude zaveden balíček s názvem »Paříž 2024«, který umožní cestovat po celém Ile-de-France. Balíček bude nabízet klesající cenovou strukturu od 16 eur za den až po 70 eur za týden. Pravidelných uživatelů dopravního systému, včetně držitelů měsíčních a ročních balíčků Navigo, Imagin’R a seniorských průkazů, se toto zdražení nedotkne.

Očekává se, že během olympijských her Paříž přivítá patnáct milionů návštěvníků, a proto zdůvodnila toto zvýšení cen jako způsob, jak zajistit hustší dopravu v tomto rušném období, aniž by zatížila obyvatele Ile-de-France dalšími náklady. Jedním z takových opatření, která mají tento příliv zmírnit, je nová dopravní mapa Paříž 2024. Kromě toho se očekává, že toto zvýšení alespoň částečně pokryje mimořádné výdaje ve výši 200 milionů eur, které regionální orgány vyčíslily na zlepšení a rozšíření tras veřejné sítě během olympijských her.

Předpokládá se, že po skončení her se ceny jízdenek vrátí na standardní úroveň, čímž se sníží zátěž obyvatel i pravidelně dojíždějících.

(jb)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here