Nechte své oči pást…

Přivítání, jakého se dostalo prezidentu Putinovi při oficiální návštěvě Spojených arabských emirátů (SAE), zřetelně definuje postavení Ruska v této části světa. Tam, kde se těží strategické suroviny.

Zatímco soused SAE, Saudská Arábie, před nedávnem zrušila českému ministru průmyslu a obchodu Síkelovi již domluvenou návštěvu, ruský gosudar si musel připadat jako v pohádce. Konec konců, záběry z tohoto vítacího ceremoniálu jsou dostatečně výmluvné. Prostě pastva pro oči.

Ostatně, kalich hořkosti si jistě vypil do dna také německý prezident Steinmeier – toho zase pro změnu minulý týden v katarské metropoli Dauhá nikdo nečekal na letišti. Letadlo sice prý přistálo o něco dříve, avšak v dnešním světě dokonalých komunikačních technologií je zcela vyloučeno, aby se jednalo jen o nešťastnou shodu náhod. Jednoduše řečeno – Katar dal Německu najevo, jak moc si ho (ne)váží.

O návštěvě Putina v SAE referují všechna významná světová média. Např. agentura AP píše: »Tato slavnostní událost v Emirátech, které jsou závislé na USA jako na svém hlavním bezpečnostním partnerovi, poukazuje na rozsáhlé obchodní vazby SAE na Rusko, které se rozšířily poté, co se na Moskvu zaměřily sankce Západu.«

Putin prohlásil, že rusko-saúdské vztahy dosáhly nejvyšší úrovně v historii. Korunní princ Mohammed zase poznamenal, že rusko-saúdská spolupráce výrazně posiluje bezpečnost na Blízkém východě, a dodal, že… »naše budoucí politická interakce a spolupráce bude mít nepochybně pozitivní dopad na globální situaci«.

Kam až značná část českého národa klesla, dokazují dnes a denně internetové diskuse. Ta k Putinově velkolepému přijetí v SAE je obzvláště výživná. »Slušný člověk by té rusácké špíně ruku nepodal,« dává v plen svůj intelekt jistý pan Nováček na novinky.cz. Podobných žlučovitých výlevů tam jsou desítky, stovky…

Když je někdo vůl z povolání, budiž, jeho věc. A že jsme potom před světem za voly i my, kteří jimi nejsme? To je zase naše věc. Že jenom planě žvaníme a nekonáme. Už dva roky pouze přihlížíme, jak se nám tu česká země rozpadá pod rukama. Nejsme schopni právně definovat jeden jediný zločin, a že jich od nástupu této vlády bylo spácháno nespočetně. Jen zásadně nesouhlasíme, kategoricky protestujeme, důrazně odmítáme, jednoznačně odsuzujeme atd., atd., atd. Jenže to je sakra málo. To je nic.

Robert Fish

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

 1. , mnohonásobný ruský troll.

  A to jsme ještě nezmínili, že “volby” v roce 2019 nebyly svobodné ani demokratické…

 2. ❗️Ruským trollem snadno a rychle aneb Opakování je matka moudrosti…

  ☑️ Pokud si myslíte, že dějiny nezačaly ve čtvrtek 24. února 2022 ve čtyři hodiny ráno a že je správné brát do úvahy také vše, co tomuto datu předcházelo, jste ruský troll.

  ☑️ Pokud si myslíte, že Majdan proběhl v režii někoho úplně jiného než samotných Ukrajinců, jste ruský troll.

  ☑️ Pokud si myslíte, že Majdan aktivizoval ukrajinské ultranacionalistické síly, jinými slovy banderovce, jste ruský troll.

  ☑️ Pokud si myslíte, že Ukrajina je šachovnicí, na které jsou Ukrajinci namnoze pouhými figurkami, kterými postrkuje někdo jiný, jste ruský troll.

  ☑️ Pokud si myslíte, že na Ukrajině probíhá něco, čemu se říká proxy válka, neboli zástupná válka, konkrétně velmocenský spor mezi Spojenými státy a Ruskem, jste ruský troll.

  ☑️ Pokud si myslíte, že jedním ze spoluviníků je také ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, který v roce 2019 vyhrál volby s programem, že urovná situaci na Donbase i vztahy s Ruskem (stačilo uvést v život minské dohody), leč nic v tomto směru neučinil, jste ruský troll.

  ☑️ Pokud si myslíte, že na Ukrajině se bojuje za všechno možné, ale určitě ne za demokracii, za Prahu či za Evropu, a už vůbec ne za pofidérní „evropské hodnoty“, jste ruský troll.

  ☑️ Pokud nehrozíte spolu se zfanatizovaným davem směrem k Moskvě a nepředháníte se v kritických výrocích a nadávkách, jste ruský troll.

  ☑️ Pokud si myslíte, že politika sankcí se míjí zamýšlenými účinky, ba dokonce, že častokrát škodí více těm, kdo sankcionují, než těm, kdo jsou sankcionováni, jste ruský troll.

  ☑️ Pokud si myslíte, že česká vláda má na prvním místě hájit zájmy českých občanů, a ne Bruselu, Washingtonu či Kyjeva, jste ruský troll.

  ☑️ Pokud vám na domě nevisí modrožlutá vlajka a na facebookovém profilu nemáte žlutomodrou vlaječku, jste ruský troll. Když máte českou, jste ještě větší.

  ☑️ Pokud si myslíte, že ukrajinizace České republiky a Evropské unie k ničemu dobrému nepovede, jste ruský troll.

  👉 Sledujte @marsalMalinovskij a pošlete odkaz přátelům!

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy