Nenávist tvoří monstra. Fiala je monstrum

Světový protislovanský, protiruský a protičeský lídr Petr Fiala promluvil ve Washingtonu do duše rebelujícím americkým kongresmanům a… bum, bác… najednou to jde, a další milióny dolarů pro ochranu zájmů Spojených států na území Ukrajiny se našly. Však to média také patřičně komentují.

Takhle se vyrábějí lídři, takhle se vyráběl Havel. V nadsázce řečeno – Havel stihnul před trestem zemřít, uteče do hrobu před spravedlivým trestem i Fiala? Toť otázka. Protože odpověď neznám, byť Fialovi výhradně přeji ten trest, nikoli ten Havlův definitivní úprk…, řeknu vám něco jiného. Není to Pavel, byť prezident, coby následovník Havlova odkazu, jak nám servíruje mainstream. Je to Fiala. Totožný výrobní postup, totožné chvalozpěvy zpoza oceánu, otevřené dveře v Bílém domě a sídle CIA – už len ta medejla chýba…

Fiala si teď byl v USA pro razítko světového vůdce. Jako Havel v únoru 1990, kdy mu kongresmani povinně aplaudovali, aniž by jeho fantasmagorickým blábolům o demokracii nějak výrazně rozuměli. Havel dostal roli neohroženého bojovníka proti komunismu, Fiala roli neohroženého bojovníka proti Rusku. Má to ale kliku ta Česká republika, co? Pidistáteček bez ničeho a k ničemu a během třech desetiletí hned dva oštemplovaní světoví lídři.

Ve skutečnosti je ale všechno jinak. Jako obvykle. Ve skutečnosti se paktují dva chudáci, jejichž země balancují na hraně ekonomické propasti. Jde o monstrózní zadlužení. O tom českém píšeme zde, …o tom americkém psal 3. ledna letošního roku web partia.cz: »Celkový veřejný dluh federální vlády Spojených států poprvé překonal 34 bilionů USD (764,6 bilionu Kč). Oznámilo to v noci na dnešek americké ministerstvo financí. Členové Kongresu se nyní připravují na další sérii bojů o financování federální vlády, upozornila agentura Reuters. Denní výkaz ministerstva financí za pátek ukázal, že nesplacený veřejný dluh vzrostl na 34,001 bilionu USD. Dluh, který se započítává do federálního dluhového stropu pak stoupl na 33,89 bilionu USD

Nepředstavitelná hausnumera, vymykající se jakékoli logice, odůvodňující fakt, že Spojené státy dosud existují, resp. že v módu tohoto zadlužení ještě existovat mohou (na adresu ČR ve vztahu k aktuální výši státního dluhu platí totéž). Na tomto příkladu vidíte, co tvrdím dávno, že ekonomika dneška je pavěda, účelově sestrojená tak, aby elitám umožňovala dominanci a nad obyčejnými lidmi švihala bičem a udržovala je v poslušnosti. V opačném případě, kdybychom se bavili takříkajíc o normálních, standardních ekonomických nástrojích a o jejich racionálním fungování, musely by dnes obě země, USA a ČR, být oblepené tou klasickou páskou s cedulí »exekučně zabaveno«.

Jedno gruzínské přísloví říká: »Dluh mlčí, ale spát nedá.« Právě v těchto bezesných nocích se ze strachu o sebe samého, co bude, až to všechno praskne, rodí ona nenávist, která má všechny ty dluhy maskovat a pozornost populace odvádět jinam a která plodí tyhle nenávistné světové lídry, která zplodila i Fialu.

Chcete-li jinak: vládnou nám chudáci, ať už jakkoli a čímkoli zaplaceni, uplaceni a podplaceni, jejichž základní a jedinou potřebou a vlastností je NENÁVIST ke všemu, co je slušné, poctivé, vlastenecké, národní, lidské.

Nenávist rodí monstra. Fiala monstrum je. Mrazí z něho. Prosím, buďte ostražití, protože tento člověk se nezastaví absolutně před ničím.

Dušan Sedlák

Související články

5 KOMENTÁŘŮ

 1. Na internetu je ke zhlédnutí film z této výstavy. Film se jmenuje MADE IN RUSSLAND. Je to na webu y** t*be.

 2. Fiala je, podle mne jen bezvýznamnou maskou. Osobou, která Fialu řídí by mohl být jeho PORADCE(?) TOMÁŠ POJAR. Otec Tomáše Pojara byl ředitelem Vzdělávacího a kulturního centra Židovského muzea a vyslancem ČSSR a později ČR v Izraeli .
  ——
  Tomáš Pojar je PORADCEM Fialy pro národní bezpečnost a od r. 2022 jeho vyjednávačem pro evropské záležitosti .2014-22 2014-2014 – 2022 prorektorem Cevro Institutu.
  –Kritizoval T.Petříčka, Zaorálka Schwarcenberga za prohlášení z . z (5/2020) ve kterém odsoudili budování židovských osad které Izrael od roku 1967 vybudoval na okupovaném Západním břehu
  Jordánu
  –1905-2005 byl v organizaci Člověk v tísni, později byl ředitelem této organizace – do r.2005
  –2010-2022 vyslancem ČR v Izraeli
  ———————————————————
  Během upalování a ubíjení ukrajinských policistů vařili někteří příslušníci organizace Člověk v tísni těm kdo prováděli Majdan.
  Předávali jim peníze a po Majdanu zajistili dopravu některých Majdančíků do Prahy.
  ———————————————————-
  Tomáš Pojar absolvoval školu v Izraeli. Vystudoval politologii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Byl na nějaké škole v
  USA.

 3. ❗️🇷🇺V Moskvě v Parku vítězství bude 1. května zahájena výstava ukořistěných zbraní a techniky ze zóny ruské speciální operace, návštěvníci si budou moci prohlédnout tank Leopard, Marder, bojová vozidla pěchoty Bradley a mnoho dalších exponátů.

  Představeno bude více než 30 vozidel vyrobených ve 12 zemích, ruční zbraně cizích armád, bojové dokumenty, mapy, ideologickou literaturu a výstroj ukrajinských ozbrojenců.

  Na stáncích se dočtete o západních výrobcích, taktických a technických charakteristikách, ale i o místě a okolnostech zabavení techniky.

  Sledujte @neCT24  | 42TČen

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy