Home Názory O čem je tedy řeč…?

O čem je tedy řeč…?

»Zpráva American Enterprise Institute z 29. listopadu zjistila, že přibližně 60 z 68 miliard dolarů vojenské a jiné pomoci schválené Kongresem USA od 24. února 2022, kdy Rusko napadlo Ukrajinu, zůstalo ve Spojených státech na výrobu nových zbraní pro americké síly, které nahradily starší vybavení zaslané na pomoc Kyjevu,« konstatuje New York Post (nebo i toto jsou proruské noviny, pane Dominiku Hašku a vy, jemu podobní, které v mládí a části dospělosti mlátila do hlavy nějaká jiná guma a zanechané následky jsou fatální?) – celý text NYP zde.

V tomto duchu hovoří i bývalý Zelenského poradce Alexej Arestovič, dosti pravděpodobně budoucí prezident Ukrajiny – zde.

(Překlad: aeronet.news)

A do třetice… Tentokrát z dílny komentátora Michala Svatoše: »Putinův obchod století vyvolal podrážděné reakce v USA. Washington začal Rusku vyhrožovat válkou! Faktický vládce Saudské Arábie korunní princ Mohammed bin Salman Al Saud na včerejším setkání v Rijádu s Vladimírem Putinem potvrdil, že bohatá Saudská Arábie bude v příštích dvou letech v Rusku investovat 110 miliard USD (2,4 bilionu CZK), a vytvoří tak desítky tisíc nových pracovních míst. Na každého obyvatele Ruska tak bude v letech 2024-25 investováno jen ze Saudské Arábie 16 000 CZK! Pro srovnání – celé Česko dostane z hlavního fondu EU Recovery v letech 2021 – 2027 jen 915 milionů EUR přímých dotací, zbytek budou jen půjčky!! A to představuje pouhých 2178 CZK na jednoho obyvatele ČR!!!«

A na závěr trocha slov z mé dílny: Pokud se kdokoli vědomě téhle komedie účastní, není jeho konání omluvitelné. Řve-li Pavel do světa, že je naší povinností Ukrajině dál dodávat zbraně, patří před soud – nikoli civilní, ale vojenský. Nechť si o mně kdo chce, myslí, co chce – třeba že jsem zrůda, pro tyto zločiny existuje pouze jediný trest. Ten u nás sice byl zrušen, ale to ještě neznamená, že na věky.

Protest proti tomuto se musí dostat z náměstí, kde je k ničemu, do soudních síní – byv oproštěn od politických žvástů, byv soustředěn výhradně na právní podstatu spáchaných skutků. Pokud nynější katastrofální stav neuchopí do svých rukou pronárodní, vlastenečtí právníci a přítomnost a budoucnost české země ponecháme jen v rukou planě žvanící rádoby opozice, která svoji marnost a zbytečnost korunuje kandidaturou do Evropského parlamentu (to je skutečně děs!), potom si už jen můžeme mezi sebou střihnout, kdo bude tím posledním, který tu zhasne. Věřte, že tohle není legrace…

Jan Čech

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here