O dvou zbytečných pravdách

Investigativci od Kubíka ze Seznam Zprávy odhalili dvě óbr kauzy, které nyní hýbou českým mediálním a politickým prostředím. Načapali ministra Blažka, nadto spravedlnosti, jak se před kapkami deště skrýval u jednoho hospodského stolu s poradcem prezidenta Zemana Martinem Nejedlým, a posvítili si na kšeftmana IKEM, nadto jeho ředitele. A všechno to bombasticky zveřejnili a ve finále shrnuli pohledem již zmiňovaného šéfredaktora Kubíka Jiřího (zde). Tyto případy 1. oddělení Seznam Zprávy popisovat nebudu, neb předpokládám, že je z médií znáte, resp. že víte, what is it. Jen bych chtěl něco vzkázal Jiřímu Kubíkovi.

Pane šéfredaktore,

vy určitě nejste hloupý člověk, ba co více, jste chytrý. Tudíž – vy opravdu věříte tomu, že jste něco odhalili? Tomu zase nemohu uvěřit já…, že vy věříte. Táži se: Co vás na schůzce Blažek vs. Nejedlý a byznysu ředitele IKEM Michala Stiborka překvapilo natolik, že z toho děláte bezmála kauzu roku? Nějaký čas před časem jsem se dosti intenzivně motal (někdy doslova, neboť tam nešlo nenasávat – to by se jeden vyčlenil…) ve Sněmovně i v Senátu. Vy si fakt myslíte, že to, co se odehrává v momentech, kdy na kamerách svítí červená světélka, odpovídá tomu, co se v kuloárech děje poté, co ona kamerová světélka pohasnou?

Všichni, kteří na Nejedlého a jiné další před mikrofonem, pevně sevřeném v ruce stejného rádoby investigativce z ČT24, dští oheň a síru, se s Martinem mile rádi sejdou v momentě, kdy jde o byznys či o kutí nějakých výhodných zákulisních piklů. Nejedlý neNejedlý. Ani venku nemusí pršet…

Neodhalili jste nic podstatného, pane šéfredaktore. Toto se děje běžně, jako že každý s každým bez ohledu na politickou orientaci, o mravních zásadách nemluvě, neboť ty v tomhle nefigurují. Vy jste jen přinesli běžnou informaci o tom, že všehoschopný ministr Blažek seděl v hospodě u jednoho stolu se všehoschopným poradcem Nejedlým. A protože pouze z těchto takto všehoschopných se rekrutuje česká politická scéna (lhostejno, zda vládnoucí či opoziční – u jednoho stolu se před deštěm scházejí všichni), váš investigativní objev má nulovou hodnotu.

Stejně jako v případě »úvěrového« ředitele IKEM. Obecně zase platí, že v těchto pozicích jsou podvodníci Stiborkova ražení vedle sebe nasáčkovaní jako pytlíky kajenského pepře kdesi na tržišti v Indii. Jiní totiž na tyto funkce nikdy nedosáhnou. Slušný člověk se mezi tuhle smečku nikdy nemůže dostat. Víte, kolik takových Stiborků se podobnými byznysy živí? Všichni, protože bílé vrány v tomto do morku kostí zkorumpovaném prostředí nemají sebemenší šanci na existenci, na přežití. Vyskytla-li by se přesto (ta bílá vrána), Stiborkové z ní šmahem udělají černou ovci a mediálně ji zlikvidují.

Jistě, pane šéfredaktore Kubíku, napsali jste pravdu, ale pravdu tak obyčejnou, že snad ani nestojí za zmínku. Jenže vy jste ji povýšili na investigativní objev. Nemám rád tyhle pravdy o ničem. Pravdy typu, že když venku leje jako z konve, vedle stojící někdo mi řekne – to ale leje, co? Ne, ty vole, svítí sluníčko a já se jdu projít na Petřín, abych si užil toho krásného počasí, než začne pršet…

Robert Fish

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

  1. No vidíte, milý Bertíku, a vy nejste schopen přinést ani tu zbytečnou, ale ověrenou pravdu. Přitom se, jak sám říkáte, po tom parlamentu motáte, i když pod vlivem, stále. A stále nic. A tak jste zůstal jen u toho zbytečného rejpance. Jako obvykle.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy