O každodennosti zločinu a vzácné logice

Všemi médii, a to doslova – jak těmi oficiálními, tak těmi tzv. dezinformačními (alternativními…, jak chcete) rezonuje třetí světová válka, resp. jaderný konflikt mezi Ruskem a kolektivním Západem. Na území Ruské federace dopadají z Ukrajiny americké rakety, Evropa s výjimkou Slovenska a Maďarska horuje pro vyslání svých vojenských kontingentů do války proti Kremlu apod.

Starý kontinent se doslova pomátl, z rozežranosti nevěda, co »roupama« dělat. Intelektuální tupost dosahuje historického maxima, přirozená inteligence bez ohledu na vzdělání – ta, jakou mívali naši prarodiče – se vytratila zcela.

Příčina toho existuje jediná – lidstvo ztratilo vztah a úctu k fyzické práci. Proto mají influenceři a yuotubeři a tiktokeři a LGBT+ a tihle všichni nemakačenkové a sexuální úchylové silné deprese. Z toho hovna, co dělají. Horníci, zemědělci, dělníci, zedníci, kováři – nikdo z nich depresemi netrpěl. Třebas vychodili jen základku, přirozený, zdravý rozum měli a chtěli mír, války se báli jako čert kříže. Většina z nich ji totiž zažila. Absence onoho zdravého rozumu je zásadním důvodem všech těch válečných tužeb, pocházejících z řad bezduchého obyvatelstva.

Zjednoduším to. Pokud jakýkoli sportovec, zpěvák, herec atd. bude brát víc peněz než pekař, zemědělec, zedník atd., svět nikdy nebude v pořádku. Když horník vyfáral ze šichty, byl rád, že je rád, že si dá pivo, odpočine si, aby příští den opět rubal a uživil rodinu. A když se v Rudém právu dočetl o Karibské krizi, byl strachy bez sebe. Influencer však vyzývá k válce.

Husák se pral za mír, Fiala se pere za válku. Husákovi lidi i tehdy v dobách ČSSR nadávali, jako že je komunista atd. – pamětníci vědí, o čem mluvím…, o Fialovi hodně z nich, té nynější generace, hovoří jako o premiérovi, za něhož se konečně nemusíme stydět. My se nemáme stydět za člověka, který dnes de facto řídí válečné provokace a sabotáže Evropy proti Rusku, a Husáka oficiální média očerňují i po více než třech desetiletích od jeho úmrtí. Možná se vám jeví, že to říkám jednoduše až moc, ale ono to takhle jednoduché je. Jen v tom nesmíte hledat logiku – samozřejmě tu tradiční, tu nezednářskou. Skotský spisovatel Arthur Doyle (1859-1930) výstižně napsal: »Zločin je zcela běžný. Logika je vzácná.«

Jan Čech

Související články

7 KOMENTÁŘŮ

 1. Leccos z toho co tady napsal pan Čech je v podnikovém časopise Tomáše a Jana Bati “Úvahy a projevy” nebo i v projevech a knihách Henryho Forda I.-něco z jeho projevů je na www tečka bejvavalo tečka cz. Tito lidé měli životní program který umožnil jim a jejich spolupracovmíkům ,užitečnou prací pro ostatní, vytvořit světová výrobní a obchodní imperia a zajistil jejich spolupracovníkům a jejich rodinám slušný život.
  Porovnejme si, dílo Baťů nebo Forda s tím, co vytvořili Češi, kteří pověřili vedením ČR Fialu , Tomáše Pojara, Černochovou a dalších

 2. Nechci Vám do Vašich textů kecat, ale podle mne to tak jednoduché není, navíc asi motáte více věcí dohromady.
  Jestli si ještě pamatuji trochu z hodin marxismu (možná spíš leninismu), pak dělnická třída musí v socialistické společnosti zastávat vedoucí úlohu, ne proto, že by uvažovala rozumněji či praktičtěji než jiné třídy, ale proto, že dělníci byli na společenském žebříčku nejníže, a tudíž byli nejvíce závislí na fungování společnosti. Měli tedy mít vedoucí úlohu, ale to (ani v praxi) neznamenalo, že by dělníci nemohli řízení státu svěřit spolehlivým odborníkům, kteří na to měli školy. Sám dr. Husák byl přece právník.
  To, že byli dělníci i za socialismu nejníže na společenském žebříčku nesouviselo s jejich platy, ale spíš s jejich možnostmi se vyžít bez toho, aby propadli konzumnímu, čili kapitalistickému způsobu života. Předpokládalo se, že vzdělaný intelektuál, který na trhu nesežene “západní zboží” si dobře vystačí s dobrou knihou, s kvalitním automobilem z provenience socialistických zemí, který ho doveze kam potřebuje stejně dobře jako západní vozy, případně se tak zažere do práce ve své profesi, že mu bude vše ostatní jedno.

  Dnes bych názory dělnické třídy nepodceňoval, ale ani nepřeceňoval, Názorů některých intelektuálů se poněkud obávám jen potud, pokud hrozí, že budou existenčně závislí na (euro)názorech, budou placeni prostřednictvím grantů a dotací (které dostat mohou, ale nemusí), budou pracovat na smlouvy na dobu určitou a bude uzákoněna výpověď bez udání důvodů (zaměstnavatele zaměstnanci). Pokud budou pracovat v neziskovkách údajně financovaných “filantropy” (hanlivě “oligarchy” – ti jsou ale prý jen v Rusku) nebo přímo v PR agenturách propagujících EU. Proč se toho obávám:

  (Z knihy: Benjamin Kuras – Evropa snů a skutečností – Praha 2007 str. 25: Jenom “Propagační mašinerie EU má roční rozpočet sto milionů EUR. – z toho šest milionů běží stále na propagaci už rok zamítnuté ústavy. Do toho není započítána síť tajemníků, … Zhruba šest set milionů se rozdává všelijakým lobbistům *) … a nevládním a polovládním organizacím, které sice na papíře vypadají nezávisle, ale vedou propagandu EU. Přes čtyřicet milionů EUR jde na podporu politických stran v Bruselu. Europoslanci příjdou daňového poplatníka každý na tři a půl milionu EUR. Byrokratům i poslancům se uhrazují výdaje … mají zdarma zdravotní a životní pojistku, která jim vyplácí 250 tisííc EUR při úmrtí,…lékařskou péči…, 28 plně hrazených dní rekonvalescence, jednadvacet dní v lázních a osmdesát procent výdajů na jakoukoli soukromou zdravotní péči. Tytéž výhody mají jejich rodinní příslušníci včetně nelegitimních dětí žijících jinde.
  Nikdo nemá přesný přehled, kolik desetitisíc byrokratických parazitů občané EU udržují při pohodlném životě ze svých čím dále peprněji zdaňovaných příjmů.”

  *) na str. 24: “Nadšení propagátoři a obhájci EU – v Česku to umí nejlíp Jiří Pehe – vehementně oblbují občany tvrzením, že “celá byrokracie EU je menší, než správa středně velkého města.” …” )

  Lidstvo podle mne neztratilo vztah ani úctu k fyzické práci, jak píšete, ale ani k práci obecně. Nemakačenkové byli, jsou a budou, mají samozřejmě mnohem více příležitostí se jimi stát již v mládí, kdy se jejich postoje vytváří.

  Příčinou toho, že téměř čtvrtina mladých lidí má deprese, jsou ale DROGY. Ty jsou pak i příčinou snížené pracovní schopnosti, ze které může být celoživotní neschopnost pracovat (nikoli sice volit, ale oni na volby stejně kašlou, nechají se zastoupit mládeží s ambicí a touhou být placenými eurohujery – samozřejmě v eurech, česká koruna, jako celá ČR je pro ně minulostí – umí anglicky, byli již “v Evropě” v rámci projektu EU Erasmus, cítí se tedy být Evropany).

 3. Gustáv Husák byl slušný člověk.
  Fiala a Rychetského Pětikoalice a Pavel jsou váleční štváči a zločinci, kteří pro svůj materiální prospěch a mamon chtějí tuto zem a národ zavléct do války.

  • Anonyme koalici Stačilo nazýváte také Rychetského koalicí, když je sestavena dle stejného zákona? nebo máte jiný metr?

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy