Home Názory OSTRÁ TYGŘÍ STŘEDA DAVIDA PLOCE: Nechte Jágra být!

OSTRÁ TYGŘÍ STŘEDA DAVIDA PLOCE: Nechte Jágra být!

FOTO - archiv Davida Tygra Ploce

Touha po svobodě je silná, u některých dokonce velmi. Dokáže být tak silná, že někteří přestávají uvažovat a zapomínají na to, že každý člověk může mít své zcela pochopitelné postoje. Postoje, jež jsou zcela logické pro uvažující, kteří jsou schopni empatie, jež však nemohou nebo nechtějí pochopit někteří ostatní. Dnešní tygří středa bude varováním těm, kteří zapomínají na to, o co všem vzdorujícím totalitnímu systému jde.

Pokud budeme hlasitě kritizovat každého, kdo se dostatečně radikálně nepostaví fialovému zlu, nikdy nic nedokážeme. Budeme pouhou skupinkou křiklounů neschopných diskuze a nikdo, kdo je schopen díky svému dosahu oslovit další neprobuzené, se k nám nepřipojí. To, že se někteří z nás vzdali všeho, neznamená, že budeme kritizovat zbytek světa, protože nebojuje se stejným nasazením! Jsou kritici vůbec schopni zamyslet se nad důvody, které vedly k rozhodnutí ustoupit totalitnímu tlaku?

Nejprve je nutné si definovat, kdo je náš nepřítel. A tady řvu do světa, že Jaromír Jágr to rozhodně není! On není člen fialového komanda a ani modrožlutého klubu vetchých prostitutek! Slovenskému sportovci dokázal pomoci nejlépe, jak to v dané situaci šlo. Chtěli byste, aby čelil v případě setrvání obrovskému tlaku idiotů, jako je Hašek, který by v tomto případě byl vydatně podporován médii? A je opravdu tak namáhavé zamyslet se nad tím, proč muselo vedení kladenského klubu učinit těžké rozhodnutí?

Dokáží se vůbec někteří kritici zamyslet nad tím, jak složité je vybudovat a hlavně udržet na špičkové úrovni sportovní klub, který umožňuje několika desítkám sportovců plnit si své sportovní sny? A co mnoho dalších členů týmu či zaměstnanců klubu? Nemusím být žádný velký myslitel, abych pochopil, že tohle přeci není jen o postoji legendy Jágra, ale i o možné či nejisté budoucnosti celého hokejového Kladna? Jsem přesvědčen, že na podobnou úvahu postačí těch poslední dobou často zmiňovaných agentových pouhých 107!

Pokud by to někdo stále nechápal, tak to trochu zjednoduším. Nejde zde jen o Jaromíra Jágra a jeho osobu, ale o všechny, na které by případný vzdor moralizujícím idiotům mohl dopadnout velmi tvrdě. A proto říkám, nechte Jágra být, má své důvody a určitě dobře ví, proč se takto rozhodl.

Závěrem připomínám, že představitele zla známe, je to fialová vláda a její přisluhovači, tam je zapotřebí nešetřit kritikou. Nebuďme jako oni a hlavně nebuďme horší než oni!

David Tygr Ploc, předseda strany DOMOV

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here