Péťo, vezmi si prášek…

»Česká republika se brzy úplně zbaví závislosti na energetických surovinách z Ruska, řekl na úterní konferenci Efektivní energetika premiér Petr Fiala (ODS). V případě dodávek plynu je podle něj téměř hotovo, po rozšíření ropovodu TAL v příštím roce to očekává rovněž u dodávek ruské ropy a také postupné nahrazení ruského jaderného paliva.« (ČTK, 23. 1. 2024)

»Podíl ropy z ruského ropovodu Družba loni na celkovém dovozu do Česka dosáhl 58 procent, meziročně je to nárůst asi o dva procentní body. Zbylá část byla tvořena dodávkami z německého ropovodu IKL, který navazuje na italský ropovod TAL. Celkově loni do Česka přiteklo 7,4 milionu tun ropy, což je zhruba stejné číslo jako o rok dříve.« (ČTK, 11. 4. 2024)

Charakteristika onemocnění a doporučená léčba

Blud je nepravdivé přesvědčení, které nelze logickými argumenty vyvrátit. Obvykle vzniká postupně a člověk se k němu začne přiklánět, protože domněle vysvětluje např. nějaký rozpor či problém, který nemocný vnímá.

U bludů somatického podtypu může pomoci léčba antidepresivy. Kognitivně behaviorální terapie vyvinula strategie pro léčbu chronických bludů. Specifickou strategií pro změnu bludného přesvědčení je periferní dotazování. Somatoformní porucha je psychická porucha, charakteristická přítomností různých tělesných příznaků bez prokázaných organických změn (to jsou např. ta jeho gesta, signály, aktivita rukou atd.). Tyto příznaky jsou pro pacienta velmi nepříjemné a vedou k opakovanému vyhledávání lékaře a žádostem o lékařské vyšetření i přes opakované negativní nálezy.

Tak, Péťo, šup, šup k lékaři, ať jsi k následnému dlouhodobému pobytu v cele trvalého zadržení zdravý a v TOP kondici fyzické i psychické.

Takové množství v jedné dávce by snad mohlo stačit…

Marie Krejčíková

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy