Klusáček znovu zvolen předsedou ČSNS. O spolupráci s KSČM řekl: »Dnes už není řízena ze zahraničí«

Michal Klusáček byl znovu zvolen předsedou České strany národně sociální. Čtyřiačtyřicetiletý letecký inženýr a kandidát do Evropského parlamentu dnes v tajné volbě obhájil svůj post na 41. celostátním sjezdu strany v Praze, na němž neměl protikandidáta.

Místopředsedy ČSNS se stali Michal Ševčík a Karel Janko, naopak v tajné volbě neuspěli další dva kandidáti Vladimír Pelc a Ivan Fabián.

»Děkuji všem za znovuzvolení předsedou ČSNS. Velmi si toho vážím a je to pro mě zavazující,« uvedl po svém znovuzvolení Klusáček. »Naši stranu se za poslední dva roky podařilo zkonsolidovat a troufnu si tvrdit, že jsme nyní jednotnější než kdy předtím. Je to velmi dobře, protože dnes jsou před celým národem ohromné politické výzvy a není čas na hašteření ani v politické straně uvnitř, ani mezi různými vlasteneckými subjekty. Nastalo období, kdy se lidé, kterými leží na srdci prospěch naší země, musí spojit,« vyzval Klusáček.

ČSNS navazuje na tradiční silnou politickou stranu z první republiky, ovšem teprve před dvěma lety se povedlo lidem kolem Klusáčka sjednotit stranu spojením několika národně-sociálních subjektů. O volební spolupráci v letošním supervolebním roce jednala ČSNS jak s SPD, tak se spolkem Nespokojení Jiřího Paroubka, který zahrnoval mj. strany Česká suverenita a DOMOV. Po vzniku ČSSD a krachu jednání Nespokojených s KSČM pokračovala ČSNS ve vyjednávání sama a nyní je součástí široké koalice STAČILO!, jejíž lídryní je europoslankyně a šéfka komunistů Kateřina Konečná.

»Naše země směřuje do velké krize. Pod tíhou této očekávané budoucnosti se ČSNS rozhodla spojit síly s KSČM v koalici STAČILO!. Děláme tak zcela vědomě a s vědomím historických souvislostí. Došli jsme totiž k názoru, že bez voličů KSČM se nedá porazit současný liberálně progresivistický režim. Víme to my a vědí to i naši nepřátelé. Proto stále vedou kampaň o tom, že s KSČM se nespolupracuje, že s KSČM se nemluví,« rozpovídal se o evropské koalici předseda ČSNS.

Uvedl, že KSČ byla kdysi pro národní socialisty nepřijatelná. »Hlavní důvod k tomu však byl, že ve 20. století byla fakticky ovládaná ze zahraničí, ze SSSR, a své představy o tom, jak se má u nás žít, lidem vnucovala silou. To byl ten důvod, proč jsme tehdy byli rivalem KSČ. Dnes ale KSČM není řízena ze zahraničí a její politika nehájí cizí zájmy! Politika KSČM je levicová, ale zároveň vlastenecká! Dokonce ustála tlak, aby se ‘transformovala’ do moderní západní levicové strany, které všechny do jednoho hájí jen zájmy sexuálních menšin a nadnárodních korporací,« sdělil Klusáček.

Úloha ČSNS podle něj spočívá v tom, aby ukázala ostatním vlasteneckým stranám, že s KSČM, resp. s koalicí STAČILO!, musí začít jednat, pokud to myslí s naší zemí vážně. »Dostali jsme se do doby, kdy náš stát řídí prospěcháři, cizí slouhové a kolaboranti. Zároveň se ocitáme v situaci, kdy přestáváme být páni ve své vlastní zemi. Salámovou metodou nám odebírají práva, svobody a jistoty – ať už sociální nebo bezpečnostní, zavádějí cenzuru a degradují naše školství, čímž poškozují naše děti. Kromě toho se za posledních 35 let uskutečnil bezprecedentní přesun majetku k úzké skupině českých oligarchů na straně jedné – té menší – a do zahraničních rukou na straně druhé, té větší. Národ tím byl okraden a nám vzniká motivace a právo k odporu. Proč? Protože to přehnali,« konstatoval.

Klusáček především zkritizoval kolektivní Západ, který to podle jeho slov s naší zemi nemyslí dobře, jak jsme se před lety domnívali. »Pro Angličany jsme nikdo, pro Němce jsme plebs a pro Američany jsme užitečnými idioty. Povaha Západu se nemění. Nás berou jako vazaly a poštvávají národy východní Evropy jeden proti druhému. Devastací našich zemí řeší své vlastní problémy. V 90. letech se Západ podílel na zničení Jugoslávie, nyní je faktickým tvůrcem bratrovražedné války mezi Rusy a Ukrajinci. Protektor Fiala se dokonce vymezuje vůči Slovákům. To už STAČILO!« vyzval Klusáček.

Na sjezdu ČSNS vystoupili i hosté z jiných politických subjektů. »Chtěl bych poděkovat za předešlé roky a měsíce, kdy jsme společně s ČSNS postupovali jednotně hlavně v Praze. Dospěli jsme k názoru, že nelze tříštit vlastenecké síly, a ukázalo se to jako správný krok,« uvedl zastupitel hlavního města Prahy Josef Nerušil (SPD). »Není nic, co by nám mělo překážet v budoucí spolupráci. Je toho více, co nás spojuje, než co by nás mělo rozdělovat. Spojuje nás národní prvek. Česká republika by měla být řízena z Prahy, a nikoli z Bruselu, Washingtonu, Moskvy nebo z Berlína,« dodal Nerušil.

Předseda strany Rozumných Petr Hannig ve svém proslovu označil předsedu Klusáčka za jednoho z nejšikovnějších současných politiků. »Pan doktor Klusáček je velký kormidelník a v budoucnu by mohl být právě tím, kdo spojuje. Je to politik západního střihu, ale vlasteneckého myšlení,« řekl Hannig, který kandiduje do Evropského parlamentu v koalici ALIANCE ZA NEZÁVISLOST ČR.

Na sjezdu promluvili Jiří Oberreiter ze Společnosti nezávislých politických konzultantů a Eva Novotná z iniciativy Ne základnám. Delegáty na závěr pozdravila i šéfka komunistů Konečná, která poděkovala národním socialistům za odvahu připojit se ke společnému vlasteneckému projektu.

(pk)

FOTO – iportaL24.cz/Marcela Špičková

Související články

4 KOMENTÁŘŮ

  1. Komunistické hnutí dosáhlo celosvětových úspěchů díky jednotě a organizovanosti. Bohužel pak právě v centrále došlo k selhání.
    Ovšem i ostatní univerzalistické ideologie byly a jsou koordinovány centrálně.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy