Přísaha je proti sankcím za předčasné splacení hypotéky!

Zvýšení poplatku za předčasné splacení hypotéky, které včera potvrdil Senát, považuji za naprostou nehoráznost a další důkaz toho, že naší vládu řídí bankovní lobby. Doteď se tyto poplatky pohybovaly jen v řádu stovek korun, nově to bude až 1 % z nesplacené částky, tedy řádově DESETITISÍCE!

Podle ministra Stanjury prý hypoteční »turistika« vyhnala úrokové sazby nahoru a zhoršuje podmínky pro poskytování nových hypotečních úvěrů. S tím rozhodně nesouhlasím! Úrokové sazby vyletěly nahoru kvůli obrovské inflaci a ne proto, že se lidé chovají rozumně a snaží se hledat nejlepší podmínky na trhu, aby si zajistili bydlení. Naopak. Tento Stanjurův krok považuji za naprosto neomluvitelný zásah do volného tržního prostředí v bankovním sektoru a omezování konkurence! To je samo o sobě v rozporu se samotnou existencí a ideologií ODS coby pravicové strany!

Místo, aby hájili zájmy vlastních občanů a snažili se jim pomoct s už tak dost nedostupným bydlením, tak jim ho ještě víc zdraží a situaci zhorší.

Kladu si otázku, pročpak to dělají? Proč nehájí zájmy běžných lidí, a naopak navyšují zisky bank? Že by nějaká malá domů? Nebo mají domluvené sponzory na další volby?

Karolína Kubisková, místopředsedkyně Přísahy

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy