Home Názory Pro sexuální násilí na ženách nemám nejmenší slitování

Pro sexuální násilí na ženách nemám nejmenší slitování

V zemi, kde soudy udělují přísnější tresty za verbální projevy na sociálních sítích, než za soustavné, tři roky trvající znásilňování mladé dívky nevlastním otcem, nelze ani na vteřinu hovořit o spravedlnosti.

Jedná se o fatální selhání justičního systému, jehož důsledkem je naprostá destrukce víry ve funkčnost českého soudnictví v očích každého normálně smýšlejícího občana.

Strana PRO je připravena provést zásadní reformu trestního práva v České republice. Nelze totiž nadále akceptovat stav, kdy pachatel jednoho z nejzávažnějších trestných činů odejde od soudu s podmínkou, zatímco člověk šířící neškodné, byť i třeba opovrženíhodné názory ve veřejném prostoru, jde na tvrdo sedět. Taková situace je zcela bizarní.

Coby otce tří dcer se mne to silně dotýká nejen odborně, ale i lidsky. Shovívavost a časté zlehčování sexuálního násilí páchaného na ženách totiž musí v naší zemi co nejdříve skončit. Muži, kteří se jej dopouštějí, musí za katr. Bez milosti a na dlouho. Pro tyhle činy nemám nejmenší slitování. A nikdy ani mít nebudu.

Jindřich Rajchl, předseda PRO

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here