Home Názory Proč ten fofr?

Proč ten fofr?

Protože kde něco bylo, smrt vzala, takže už není… Možná ano. »Jak se stalo, že smlouvu na F-35 nepodepsal s Černochovou americký ministr obrany« – v komentáři tohoto titulku se aktualne.cz snaží, snaží… jo, snaží, ale zamést stopy. Větší pitomost jsem už dlouho nečetl, a že jich denně musím v rámci své novinářské profese přečíst desítky.

Citace z bajky O živém Austinovi na aktualne.cz:

»Resort původně usiloval o podpis na ministerské úrovni, Černochová se nad smlouvou chtěla sejít se svým protějškem Lloydem Austinem.« (Já k tomu: bodejť by ne, slušelo jim to spolu.)

»Vůči Česku je druhou stranou smlouvy vláda Spojených států zastoupená Agenturou pro obrannou a bezpečnostní spolupráci, která spadá pod tamější ministerstvo obrany. Resort vede Lloyd Austin.« (Já k tomu: a velvyslanec s tím má jako co dočinění? – z nouze ctnost???)

»Přestože je smlouva platná úplně stejně i s podpisem velvyslance Sabeta, slavnostní akt s ministrem, po prezidentovi Joe Bidenovi druhým nejvyšším velitelem amerických sil, by měl větší prestiž.« (Já k tomu: nějak příliš velký důraz na tu PLATNOST smlouvy…)

»‘Česká republika vedla s americkou stranou jednání o místu a čase podpisu v uplynulých týdnech. Hledal se vhodný termín a místo. Řešení muselo brát ohled na zdravotní potíže ministra obrany USA Lloyda Austina a jeho následnou rekonvalescenci,‘ vysvětlil Aktuálně.cz vedoucí tiskového odboru ministerstva obrany Karel Čapek.« (Já k tomu: však už normálně funguje, přece ne? – nebo že by vybrali méně učenlivého dvojníka, jenž by vůči Janině tolik nejiskřil?)

»Ministr Austin podstoupil loni 22. prosince operaci kvůli rakovině prostaty, na Nový rok ho nemocnice přijala znovu kvůli komplikacím spojeným s infekcí močových cest. Propustila ho 15. ledna. Austin už opět úřaduje, uplynulé pondělí jednal s generálním tajemníkem Severoatlantické aliance Jensem Stoltenbergem.« (Já k tomu: fakt močové cesty?…, nebyla to jen jedna cesta, fatální, do Kyjeva?)

»Podle informací Aktuálně.cz byl ve hře ministerský podpis v únoru při možné Austinově návštěvě Evropy. V Bruselu se 15. února sejdou ministři obrany NATO. Smlouva se musela uzavřít do konce března. Diskuse o formátu podpisu probíhala s Američany posledních několik týdnů. Protože už byly všechny formality připravené, česká strana se minulý týden rozhodla dál nečekat.« (Já k tomu: česká strana se prý rozhodla…, česká strana… a teď zase tu o Budulínkovi, jo?)

Nečekat na co, ptám se? Aby snad z podpisu z nějakého důvodu, nedej bože, nesešlo a »matka pluku« nesplnila zadání? Když tuhle perverzní zlodějinu stačilo podepsat do konce letošního března a Lloyd má být 15. února v Bruselu, nač ten nenadálý spěch? Jestli ono to vážně nebude tím, že žádný Austin už není a že jeho dvojníka Bílý dům nechce nikde veřejně moc ukazovat, natož v detailu při podpisu smlouvy. Možná by pak někoho napadlo, porovnat například ušní boltce Lloyda skutečného s Lloydem II. – viz zde.

Také jsme dostali do redakce zajímavý text tohoto znění:

Jak jsme informovali 7. ledna, agent ruské FSB Andrej Zacharov řekl, že tvrzení zločinného Bidenova režimu o Austinově týdenní tajné hospitalizaci jsou dezinformace, neboť ruská rozvědka ho v době jeho údajné hospitalizace registrovala v Kyjevě. Uvedl, že 20 hypersonických raket zničilo bludiště podzemních komor, v nichž Austin a Zalužný plánovali Putinovu smrt.

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu poslal Úřadu generála Smithe digitální kopii Austinových otisků prstů, sejmutých ze zařízení, kterého se dotýkal v kyjevském bunkru. Otisky měly 14bodovou shodu, což je významnější než 10 až 12bodová shoda, kterou používají soudy k prokázání totožnosti osoby. Šojgu také zaslal fotografie z bezpečnostních kamer, na nichž se Austin a Zalužný den před úderem zdržují před bunkrem. Náš zdroj uvedl, že experti amerického Velitelství kybernetických sil námořní pěchoty ověřili pravost otisků a snímků.

Jan Čech

PS: Logicky (sic!) předpokládám, že více objektivních informací se dozvíme ve veřejnoprávním zpravodajství z Kavčích hor… Jsem poctivý koncesionář, nekompromisně si proto nárokuji fundovaný a detailní rozbor Austinových boltců, resp. boltců Lloyda I. a Lloyda II., ano, pane generální Součku? Rozumíme si, že?

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here