Proč tolik lidí volilo Putina?

Nedivte se. Za volbou stojí pozoruhodný ekonomický růst, zvyšování mezd a sociální zabezpečení. Nikoli zfalšované volby, jaká vám do hlav stovkami hřebíků tluče český mainstream a zločinci ze Strakovy akademie a Hradu.

Vladimir Putin se dostal k moci v roce 2000 po nejkatastrofálnějších letech vlády Borise Jelcina, kdy Rusko ovládl ekonomický kolaps, sociální degradace a politická bezmoc (západní úředníci prakticky diktovali politiku a do země se nastěhovaly západní korporace).

Dnes ruská ekonomika roste, navzdory 15 tisícům sankcí ze strany EU, a sice o polovinu rychleji než ekonomika USA a asi dvakrát rychleji než ekonomika členských států EU.

Životní náklady průměrného Rusa jsou mnohem nižší než na Západě. Například jistý německý analytik vypracoval poměr mzdy a nákladů pro typického zaměstnance restaurace: V Rusku by si po zdanění vydělal 783 eur měsíčně a v této restauraci by ho plné jídlo stálo 3,5 eura. Jeho mzda by tedy pokryla 223 jídel. V Německu, kde by plat po zdanění činil 1340 eur, a plné jídlo by stálo 8,5 eura, by si pracovník mohl koupit pouze 157 jídel – o 30 % méně než Rus. Daň z příjmu tohoto pracovníka by v Rusku činila 13 %, v Německu 25 %!

Jednoduchý příklad, který však ukazuje, jak důležitá je parita kupní síly při hodnocení reálného HDP země a jak může například Rusko vyrábět mnohem levnější válečný materiál než Západ. Na Ukrajině se některé ruské rakety za několik tisícovek setkávají s americkými raketami Patriot za několik milionů.

Ruské daně z příjmu jsou velmi nízké (nyní po navýšení o 2 % činí 15 %), přičemž daně z nemovitostí se pohybují mezi 0,1 a 2 % hodnoty nemovitosti. Vladimir Putin nedávno oznámil, že všichni vojáci bojující na Ukrajině budou osvobozeni od daně z nemovitosti. Válečná ekonomika od začátku ruské intervence na Ukrajině znamená velký nárůst mezd v průmyslu. Například svářeči ve výrobním závodě, který před začátkem ruské intervence vydělával 25 000, se mzda zvýšila čtyřikrát na 100 000 rublů a na bývalých územích Ukrajiny na 300 000 rublů. Podrobnosti o pozoruhodných Putinových ekonomických výsledcích naleznete níže.

Sociální legislativa

Financial Times uvedl, že Rusko v roce 2023 zaznamenalo pozoruhodný 3,6procentní hospodářský růst, čímž se dostalo na první místo v Evropě a na páté místo na světě, přičemž Rusové zaznamenali 5,4procentní nárůst reálného disponibilního příjmu a nezaměstnanost byla rekordně nízká.

I přes zjevnou krádež ruských devizových rezerv ve výši přibližně 300 miliard USD ze strany NATO/EU se země posunula na 6. místo v celosvětové tabulce s rezervami ve výši 442 miliard USD.

Navzdory sankcím EU a USA všechny jejich členské státy stále odebírají z Ruska ropu, plyn, LNG a uran v hodnotě stovek milionů dolarů, což zvyšuje příjmy ruské vlády. Vývoz do Číny dosáhl rekordní úrovně. Vladimir Putin tyto příjmy využil nejen k vytvoření ekonomiky válečné výroby, ale i k posílení sociálního zabezpečení. Několik příkladů:

  • Osamělí rodiče s dětmi mladšími 16 let nemohou být propuštěni ze zaměstnání.
  • Od července 2024 budou mít ti, kteří jsou manželé 20 let, nárok na jednorázovou peněžní částku ve výši 20 tisíc rublů. Při 25. výročí svatby je to 25 tisíc rublů, při 30. výročí 30 tisíc rublů a tak dále – až po výplatu 70 tisíc rublů při 70. výročí. Částky jsou indexovány podle inflace.
  • Mateřský kapitál pro první dítě z manželství činí 630 967,72 rublu, pro druhé dítě 833 800,37 rublu.
  • Každé dítě, které bylo zraněno válkou na Ukrajině a má bydliště na území Ruské federace (zahrnuje Krym, Doněck, Luhansk, Cherson a Záporoží), má nárok na odškodnění 100 000 rublů.
  • Státní příspěvek na akontaci hypotečního úvěru pro kupující, kteří uzavřeli sňatek a jsou mladší 27 let, dotující úrokovou sazbu hypotéky po narození prvního a druhého dítěte na 4 %, resp. 2 % ročně.
  • Po narození třetího dítěte se navrhuje úplné odepsání dluhu z jistiny hypotéky na úkor rozpočtu.

Ruský lid ví, že jeho prezident je proti masové imigraci, nadnárodním mocnostem, jako je EU, a »novému světovému řádu« Západu, podporuje suverenitu své země, domácí průmysl a pracovní místa, tradiční rodinu a manželství, ochranu dětí před sexuálním zneužíváním, křesťanské náboženství (staví stovky nových kostelů), nízké daně, štědrou sociální podporu a »multipolární« světový řád.

Přeloženo z freenations.net (originál komentáře zde).

Marie Krejčíková

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Proč? Na tom nezáleží. Hlavně že měli tu možnost, zvolit si svobodně prezidenta. Na rozdíl od obyvatel těžce zkoušené Ukrajiny, kde mají nepřátelskou mocností dosazeného komika a nemůžou do ničeho mluvit.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy