Řeporyjský starosta přežil návrh na odvolání

Řeporyjské zastupitelstvo 21. května mělo zajímavé aspekty: o jeho konání vylepoval jednoduché plakáty místní statečný důchodce, starostou Pavlem Novotným (ODS) mnohokrát urážený, pan Abrhám, neboť pouhé tři výlepy provedené tamním úřadem městské části Praha Řeporyje pokrývaly jen malou část Řeporyj. Jiný občan vylepoval plakáty »Řeporyje v exekuci«. Přesto na zastupitelstvo z občanů mimo vedení Řeporyj přišlo jen do 25 občanů. Často šlo o novináře a komunální politiky nepůsobící v Řeporyjích.

Návrh doplnit starostou navržený program zastupitelstva o bod »odvolání starosty Pavla Novotného z funkce starosty«, známého krále sprosťáků České republiky, který urazil již kdekoho, často i mnohokrát, tentokrát za jeho obludný výrok »Anička brzy zemře…« (na rakovinu), získal hlasy jen čtyř zastupitelů z jedenácti. Tudíž schválen nebyl. Podle pana starosty je to »p…«, on si prý vede skvěle. Je pravda, že celá Česká republika o Řeporyjích jeho zásluhou ví. Ne ale v pozitivních souvislostech.

Ze zajímavějších bodů šlo o zdražení výstavby parkoviště před školou. Jeden ze zastupitelů se divil, jak se při rekonstrukci přilehlého chodníku mohlo navíc vytěžit plných 500 kubíků horniny. Opravdu divné.

Podivná byla příprava investice hřbitovního kolumbária. Firma, která vypracovala projekt, byla vybrána i k jeho realizaci. Prý se nikdo jiný nepřihlásil. Skandální byla předpokládaná záruka dva roky. Zákon u staveb mluví o minimální záruce pět let.

Za zmínku stojí záměr postavit na střeše úřadu Praha Řeporyje a tamní mateřské školky fotovoltaické elektrárničky. S vysokou státní dotací se to prý vyplatí.

Řeporyje opravdu v exekuci

Od starosty Pavla Novotného jsme slyšeli řadu vulgarit. Další zřejmě zapadly v jeho málo srozumitelných řečech. Pustil se i do »škodné«, která vylepovala plakáty »Řeporyje v exekuci«. Podle Novotného právníci pracující pro Prahu Řeporyje zapomněli na fakturu 3000 Kč a budou muset škodu vzniklou Řeporyjím uhradit.

V posledním bodě různé mohli vystoupit nejprve zastupitelé. Starosta je seznámil, že probíhá výběrové řízení na nového tajemníka radnice a na ředitelku mateřské školky. Řeč šla také o obří díře v silnici, kterou prý nelze opravit, protože majitel kousku pozemku, na kterém silnice leží, s opravou nesouhlasí. Prý jako v Kocourkově.

V interpelacích občanů nejprve právní zástupce pana Abrháma seznámil přítomné s dvěma exekucemi v řádu desetitisíců, které jsou na Řeporyje vyhlášeny, vesměs za starostou Novotným vyslovené urážky pana Abrháma a na úhradu nákladů s tím spojeného soudního řízení. Starosta je totiž neuhradil. Pan Abrhám se poté přihlásil k vylepení asi deseti plakátů o konání aktuálního zastupitelstva v Řeporyjích.

Starosta Řeporyj Novotný je smutně proslulý v první řadě obrovskou sprostotou. Urazil již kdekoho. Obvykle mu to prochází. Dostal již dvakrát podmíněný trest poté, co jednomu, resp. druhému podnikateli vyhrožoval usmrcením. Další postižení ho prý žalují. Před časem se chlubil, že svými články dohnal zpěvačku ke skoku pod vlak v pražské Uhříněvsi. Hudebník Petr Hannig tvrdí, že hnusné články Pavla Novotného nebyly pro její sebevraždu rozhodující. Nevím. V každém případě urážlivé články do slušné společnosti nepatří.

Příkladem otřeného cynismu Pavla Novotného je teze: »Ta stupidní atomovka by prospěla nejvíc.« Předpokládal okamžitou smrt asi dvou set tisíc lidí s tím, že další nejméně milion Čechů zemře později postupně. V oné zprávě měl dodatek »Češi a Rusáci nebudou nikomu chybět!« –  viz Parlamentní lity 9. 3. 2022. Jiný jeho šílený výrok zní: »Palestinci jsou opice! Regulérní opice!« (nejen www.Prvnízprávy.cz 5. 12. 2023). Prošla mu i otřesná výzva k »podřezávání českých žen a dětí«. (nejen MFD 8. 3. 2023) Prý to byl jen jeho osobní názor.

Pomník na oslavu vlastizrádců

Pavel Novotný prosadil v Řeporyjích postavení pomníku vlasovcům z Buňačenkovy divize, která se na útěku k Američanům za pražského povstání v květnu 1945 asi na 24 hodin zastavila v Řeporyjích a pomohla pražským povstalcům ubránit Smíchov. Na tři sta jich při tom padlo. Pochováni jsou na Olšanech.

Problém je, že vlasovci byli, jsou a budou vlastizrádci a sprostí vrazi. Poprvé zradili Sovětský svaz. Následně ve službách německých nacistů páchali obludné zločiny na civilním obyvatelstvu okupovaných území tehdejšího Sovětského svazu i mimo něj. Ve Varšavě Woli v srpnu 1944 povraždili na 4000 civilistů. 29 českých občanů zákeřně zavraždili v dubnu 1945 v Zákřově na Olomoucku. Když se nacistická Třetí říše hroutila, pokusili se vykoupit ze svých zločinů účastí na Pražském povstání. Tehdy zradili podruhé – německé nacisty. Když jim vedení pražského povstání negarantovalo beztrestnost, 7. května 1945 vlasovci zradili i pražské povstalce. Buňačenkova divize přitom v červnu 1944 velmi zkomplikovala vylodění Spojenců v Normandii. Proto Američané rádi zajaté generály Vlasova a Buňačenka vydali Rudé armádě.

Ve slušné společnosti se vrahům civilistů ani vlastizrádcům pomníky nestaví.

Jan Zeman

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Řeporyjský ODSák říká a dělá jen to, co se části vedení současného ODS a hlavně těm, co financují jejich předvolební kampaň líbí, jen se to neodváží říkat nahlas, jako on. Kdyby říkal či požadoval něco rozumného, co ale jejich vedení nemá ve svém politickém zadání, dopadl by jako Václav Klaus mladší, vyrazili by ho. O setrvání jejich maskota, lákajícího svým jednáním jistou nikoli bezvýznamnou část voličů, budou rozhodovat po volbách.

  2. Oni si nedají pokoj. Útočné oddíly sluníčkářů už zase napadly opoziční demonstraci. Chtějí snad, aby násilí eskalovalo i u nás?

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy