SOCDEM mluví jako TOP 09

Jak hluboko mravně poklesla současná Šmardova tzv. SOCDEM z Lidového domu, je hanebné. Naposledy to v plné nahotě předvedl zástupce této strany a jinak také čelný kandidát této strany ve volbách do Evropského parlamentu L. Rouček.

Libor Rouček vyčetl v televizní debatě kandidátovi za STAČILO!, který opakovaně mluvil o potřebě mírového řešení války na Ukrajině, že by »měl společně se svými komunistickými kolegy odjet do Moskvy, postavit si stánek na Rudém námětí a demonstrovat tam za mír«. Je to neuvěřitelně nechutný politický i osobní útok, který, pokud bych ho zažil od představitelů stran vládní koalice, tak bych se vcelku nedivil. Ale takovýto slovník a argumentace reprezentanta SOCDEM z Lidového domu se vlastně vůbec neliší (a nejen v této věci) od stran vládní koalice. Rouček prakticky přehlíží imperialistický charakter konfliktu, který je de facto zástupnou válkou mezi Ruskem a státy NATO, za něž bojuje ukrajinská armáda. Pokud Rouček jako pseudosocialista je na straně války, je to nechutné a vlastně nehumánní.

Rouček žije jako správný socialista de luxe ze svého důchodu bývalého evropského poslance spokojený život především na svých majetcích v Austrálii a úplně se odtrhl, tak, jako ostatně celá SOCDEM Lidového domu, od života obyčejných českých lidí. To, že ve válce na jihu a východě Ukrajiny zbytečně umírají lidé, je panu Roučkovi úplně šumafuk. A že ani obří americká »pomoc«, spočívající především ve financování amerických zbrojařských firem k dodávkám zbraní a zbraňových systémů na Ukrajinu, nezabírá, by mu mělo v hlavě rozsvítit kontrolní světélko, které by mu umožnilo se dívat na celý problém reálně a realisticky. Jeho pozice je vlastně úplně stejná jako pozice generálů NATO, vedení EU a naší pravicové vlády. Pozice současné SOCDEM Lidového domu v podání Roučků, Dienstbierů a Šmardů je protiruská, protičínská, proválečná a také antibabišovská. Takže perspektivně »soudruzi« z Lidového domu tendují ke spolupráci se současným blokem pravicových stran. Tedy hlas ve volbách pro ně je vlastně hlasem pro pětikoalici.

Jiří Paroubek, předseda ČSSD

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy