The Times má jasno: Za atentátem na Fica stojí Rusko

Konečně to někdo řekl na plnou pusu. Teď jen čekám, kdy svěží vítr z britských lóží zavane do České republiky. Zdejší mediální scéna je v tomto kontextu zatím opatrná, jako by tápe, tak snad už brzy dostane notičky.

»Britský bulvárny denník The Times je presvedčený, že za atentátom na slovenského premiéra Roberta Fica stojí… Rusko. Peter Conradi, publicista a bratislavský korešpondent tohto vydania, sa s týmto útokom šialenca stotožnil. A ja som stále rozmýšľala, kto prvý sformuluje sakramentské »urobili to Rusi«. Ukázalo sa, že to boli The Times. Do týchto novín je nebezpečné zabaliť aj sušenú ploticu – ryba sa zblázni,« komentovala hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovova na svojom blogu. (zdroj: armadnymagazin.sk)

Evidentně, aniž bych se chtěla chlubit, uvažuji úplně stejně jako Zacharovová. Taky každý den pročítám kdeco z mainstreamu, jestli nenarazím na super odhalení skutečného viníka handlovského atentátu na Fica. Na Rusko.

Když na jaře 2022 zatrhl tehdejší britský premiér Johnson ukrajinskému prezidentu Zelenskému podepsat již téměř vyladěnou dohodu s Moskvou – »válka musí bejt« – otočit pozadí onoho atentátu je pro britské zednářstvo oproti stornu té dohody naprostá malichernost. Nebagatelizuji, co se stalo Ficovi, ale tehdy přece jen šlo o mnohem víc.

V internetových diskusích tohle téma frčí už delší dobu, mnozí mají jasno stejně jako The Times. Odhaduji, že v řádu několika málo týdnu budou ve stejném duchu referovat o atentátu na předsedu Vlády SR i oficiální česká média v hlavních komentářích (forum24.cz, Seznam Médium a desítky dalších). Pofičí po britských kolejích jak Orient Express. A divila bych se moc, kdyby Fiala a spol. zůstali stranou. Ti rovněž dosud váhají, tak snad i jim bude brzy vyjasněno…

Marie Krejčíková

Související články

3 KOMENTÁŘŮ

  1. Český vládní oficiální fakestream je schopen nám za chvíli tvrdit, že pan předseda slovenské vlády Fico si těch pět střelných poranění způsobil sám. Fiala a Rychetského Pětikoalice a Pavel lhali a lžou a je možno od nich čekat cokoli.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy