Rajchl slíbil, že hned po volbách bude iniciovat vytvoření národně-konzervativního »SPOLU«

Předseda strany Právo Respekt Odbornost (PRO) Jindřich Rajchl uvedl, že je potřeba všechny národně-konzervativní síly spojit pod jeden subjekt, jak to na opačné straně dokázala vládní SPOLU. Sám hodlá jednání ihned po evropských volbách iniciovat, jak slíbil na svém Facebooku.

Rajchl tak reagoval na účast na včerejší předvolební akci SPD, kam dorazilo několik stovek lidí. »Velká část z nich navíc odešla hned po koncertu Tomáše Ortela. Ač se zdá, že bych mohl mít radost z neúspěchu svého politického konkurenta, a chlubit se, že my jsme jen na naše osobnosti dostali na Václavák třikrát 100 000 vloni a 30-40 000 účastníků letos v březnu, opak je pravdou. Ano, v tuto chvíli má naše nově vzniklá strana evidentně větší drive a aktivizační potenciál než SPD. Nicméně to v kontextu snahy změnit směřování naší země od servilního globalismu k národnímu konzervatismu není nijak zvlášť podstatné,« napsal Rajchl na sociální síti.

Podle něj se opět ukázalo, že v naší zemi vládne odevzdanost a letargie – lidé jsou sice naštvaní, ale nejeví ochotu s daným stavem něco zásadního udělat. Proto si je ještě více jist, že je nezbytné národně konzervativní síly spojit v jeden volební subjekt. »Tak jak se dokázali domluvit liberálové a vytvořili projekt SPOLU, tak to musíme dokázat i my. Jinak opět prohrajeme. Ihned po volbách se pokusím jednání vedoucí k takovémuto spojení sil iniciovat. Jediné, co k tomu potřebuji, je silný mandát od vás,« vyzval občany s ohledem na evropské volby, které se uskuteční v České republice 7. a 8. června.

»Nedávejte nám proto hlasy na to, abychom seděli v Bruselu, dejte nám je jako výraz toho, že si toto spojení přejete. Tisíckrát jsem na FB četl ‘musíte se spojit, jinak nemáte šanci.’ Pokud si to opravdu přejete, tak už to nepište na sociální sítě, ale přijďte si o tyto Svatoplukovy pruty říct k volebním urnám. Jedině tam to má skutečně význam. Jakmile budete volit ty, kteří si dál chtějí hrát na svém písečku, tak zůstane naše scéna fragmentovaná,« dodal Rajchl s tím, že v jeho očích se jedná o jedinou šanci, jak výrazně uspět v parlamentních volbách příští rok. »A v nich se teprve bude rozhodovat o naší budoucnosti,« připojil.

Strana Právo Respekt Odbornost kandiduje v eurovolbách s číslem 6 jako koalice s názvem PRO – Jindřicha Rajchla, neboť ji doplňuje i Správná volba PRO Zdraví a Sport. Parlamentní SPD jde do voleb společně s Trikolórou, další národně konzervativní strana Svobodní kandiduje samostatně. Pod názvem ALIANCE ZA NEZÁVISLOST ČR – proti přijetí eura se sdružilo hned osm menších pronárodních stran a lídrem kandidátky je generál Hynek Blaško, který byl v minulém období zvolen za SPD. Česká strana národně sociální (ČSNS) a Spojení demokraté – stružení nezávislých (SD-SN) překvapivě kandidují s komunisty v rámci koalice STAČILO!

(pk)

FOTO – archiv

Související články

4 KOMENTÁŘŮ

  1. Rajchl s levicí nepůjde. To mu už jednou bohatí sponzoři zatrhli. Jaký je závěr: Jedno pravicové SPOLU s Fialou eventuálně vystřídá další pravicové SPOLU s Rajchlem.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy