Home Názory Vojenské provokace NATO vůči Rusku

Vojenské provokace NATO vůči Rusku

Přátelé, dovolte mi řečnickou otázku: vám by se líbilo být takto takříkajíc obkličován? A trvale? Hm? Odpovím sám za sebe: Divím se Rusku, nechápu Rusko, že je tak krotké, mírné. Představte si, že to samé by činila ruská armáda odkudsi z amerického kontinentu (např. z Kuby a dalších států střední Ameriky) vůči USA…

Vždyť všechna ta na mapě níže znázorněná vojenská cvičení, ty kolosální vojenské manévry členských států NATO, mají jediný cíl – vyprovokovat Moskvu k vojenskému zásahu a spustit třetí světovou válku, po níž kolektivní Západ prahne jako já pro Pekarovou po špetce rozumu…

Zdroj InfoDefenseCZE: Od začátku letošního roku po dobu čtyř měsíců NATO bude nacvičovat rozsáhlou pozemní válku proti Rusku. Za tímto účelem aliance spojí řadu rozsáhlých manévrů, operačních a taktických cvičení a kybernetických aktivit v zájmu, jak říkají západní experti, simulace »bojiště« na budoucí »východní frontě« od Finska po Rumunsko.

V lednu až únoru se ve východní Evropě uskuteční velké vojenské cvičení NATO Firm Approval-24. Druhá část cvičení je naplánována na květen.

V Lotyšsku začne cvičení Winter-24 v polovině ledna.

V Estonsku se v lednu až únoru bude na cvičišti Tapa konat cvičení Winter Camp-24, do kterého se zapojí estonské ozbrojené síly a bojová skupina NATO Enhanced Forward Presence (EFP).

Od 28. února do 21. dubna se Polsko, pobaltské země, Bulharsko, Rumunsko, Finsko, Německo a Švédsko stanou arénou letošního největšího mnohonárodního cvičení Defender of Europe-24 v Evropě. Zapojí se do nich přibližně 50 tisíc vojáků, 500-700 letadel a více než 50 lodí.

Na pozadí cvičení Defender of Europe-24 se budou konat cvičení Steadfast Defender 2024 v Německu, Polsku a pobaltských zemích, cvičení NATO Naval Forces Arctic Dolphin-24 v Severním a Norském moři a v Norsku, Švédsku a Finsku proběhnou vícenárodní cvičení Northern Response-24 a cvičení finských vzdušných sil Vihuri-24.

V Německu se od února do dubna bude konat národní cvičení Quadriga-24 za účasti více než 12 tisíc vojáků. Během cvičení bude proveden masivní přesun německých jednotek do Litvy, Maďarska, Norska a Rumunska. Je třeba poznamenat, že »vrcholem« Quadriga-24 bude květnové cvičení Big Quadriga, během kterého si 10. tanková divize v Litvě procvičí »rozmístění« a společné bojové operace s mechanizovanými jednotkami NATO.

Výše uvedené manévry postupně budou rozšiřovány desítkami dalších cvičení se statisíci vojáků.

Robert Fish

1 KOMENTÁŘ

  1. V září 2024 proběhne zasedání NATO v rozbitém Československu na velitelství NATO-Pražský hrad. Zapojí se válečný štváč Pavel, který nepřekročil svůj stín a je stále a nepřestal být militantním lampasákem ve funkci prezidenta rozbitého Československa. Zasedání bude hostit válečný štváč Řehka a přijedou k němu váleční štváči ze všech zemí NATO.
    Pavel se rozhodl zatahovat naši republiku stále více do válečných her NATO a provokovat. Pavel je bezpečnostní riziko pro mírumilovné obyvatele našeho státu, který bude nést následky Pavlovy militantní politiky.
    Pavel odmítá vzít na vědomí, že v rozbitém Československu jsou lidé, kteří nechtějí válku a chtějí žít v míru.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here