Vpřed, vpřed… proti Rusovi

Aux armes, citoyens,
Formez vos bataillons,
Marchons, marchons!
Qu’un sang impur
Abreuve nos sillons!


(Do zbraně, občané!

Zformujte bataliony!
Vpřed, vpřed!
Nechť nečistá krev,
napojí brázdy našich polí.)

To je druhá sloka La Marseillaise, takto francouzské hymny. Skoro už zní z kyjevských ampliónů, zatímco v zemi Galského kohouta se dnem i nocí formují Macronovy šiky Frantíků proti Rusovi (píšeme o tom zde). 

Nejen ve Francii, samozřejmě, Evropa se dnes pomátla cele. O válce proti Rusovi sní také Poláci… viz čerstvá citace z novinky.cz: »‘Situace na Ukrajině je mimořádně dramatická, Ukrajinci vzhledem k nedostatku munice, ale i vojáků válku s Rusy prohrávají, jejich ztráty na životech je třeba počítat v milionech, a ne statisících, musíme se chystat na válku, k přijetí nezbytných kroků.‘ Prohlásil to v rozhovoru pro TV Polsat polský generál Rajmund Andrzejczak. ‚Polské armádě zůstávají na přípravu už jen dva tři roky,‘ řekl.« Samozřejmě Němci – pro změnu cituji rovněž čerstvý aeronet.news: »Německá ministryně školství za FDP Bettina Stark-Watzinger prohlásila, že děti na školách se musí začít připravovat na válku. Podle ministryně by se měla navázat spolupráce s Bundeswehrem a měly by se obnovit hodiny civilní obrany.« Velmi aktivní je Pobaltí a o České republice je zbytečné hovořit, ta všem těmto válečným aktivitám šéfuje.

V této souvislosti ještě jednou aeronet.news: »Naše redakce byla hned několika čtenáři upozorněna na alarmující informaci o přípravě novely Zákona o odolnosti subjektů kritické infrastruktury, která se dá považovat za zmocňovací zákon pro českou vládu k zajištění bezpečnosti státu v době vojenské a bezpečnostní krize a ke koordinaci mobilizačních procesů, ale bez nutnosti vyhlášení válečného stavu a války s Ruskem.

Vláda bude moci nově:

  • uložit povinnost zjišťování skutečností o osobách nebo zpracování osobních údajů, a to i jen za účelem zmírnění nebo odvrácení ohrožení vyplývajícího z krizové situace
  • nařizovat pravidla pro výkon činnosti školy nebo školského zařízení podle školského zákona nebo pro výkon činností vysoké školy, jejího účelového zařízení nebo poskytovatele zahraničního vysokoškolského vzdělávání na území České republiky podle zákona o vysokých školách, včetně případného zákazu nebo omezení osobní přítomnosti dětí, žáků, studentů, účastníků vzdělávání, uchazečů nebo absolventů na vzdělávání nebo zkouškách
  • nařídit pravidla upravující provoz dalších zařízení péče o předškolní děti
  • nařídit vykonávání péče o děti, pokud tuto péči nemohou v krizové situaci vykonávat osoby, které jsou jinak povinny a oprávněny o dítě pečovat 
  • Nově bude moci vláda v krizovém stavu například i stanovit dobu platnosti vydaných dokladů, osvědčení a jiných veřejných listin vydaných správním orgánem.

Z výše uvedené citace nás nejvíce v redakci praštilo do očí drakonické ustanovení, že vláda ČR bude moci nařídit péči o děti, pokud tuto péči nemohou v krizové situaci vykonávat osoby, které jsou jinak povinny a oprávněny o dítě pečovat! Tím se samozřejmě myslí rodiče, ale mohou se tím myslet i základní a střední školy, a rovněž předškolní zařízení, pokud tedy hovoříme o péči o děti v rámci vzdělávání, když jsou rodiče v práci anebo jsou mobilizováni. Vláda tedy touto novelou dostane pravomoc nařizovat péči o děti těch rodičů, kteří v době krize budou někde pryč. … Fialova vláda na podnět Evropské komise chce tyto pravomoci poskytnout státu při pouhém krizovém stavu, aniž by bylo nutné vyhlašovat válečný stav!

K vyhlášení válečného stavu by musela být Česká republika buď přímo napadena Ruskem, anebo by muselo být napadeno NATO ze strany Ruska. Přestože to nelze vyloučit, taková pravděpodobnost je stále poměrně nízká. Jenže, zcela nepokrytě a reálně se už hovoří o vyslání vojsk zemí NATO na Ukrajinu! A to bez napadení NATO Ruskem a bez napadení členských zemí EU Ruskem. Takže, jak dát vládám pravomoci válečného stavu bez vyhlášení válečného stavu? Musí se prostě vládám udělit pravomoci novým zákonem, který má nižší postavení než válečný stav, a to je krizový stav. A to, co se v novele nachází, z toho nám jde doslova mráz po zádech.«

Francouzskou hymnou jsem začal, také jí skončím. Ano, občané, zformujte batalióny proti té nečisté ruské krvi. Mám jednu jedinou otázku, kterou dosud nikdo nepoložil, která však je zásadní, nejzásadnější, poněvadž pouze tahle jedna má smysl: Co si od válečného konfliktu s Ruskem slibujete?

Pokud vítězství, jste pomatenci, kteří nemají v čele svých států co pohledávat.

Pokud věříte, že Rusko časem uzbrojíte, i kdybyste v celé Evropě nevydali ani cent na nic jiného, než pouze na to zbrojení, jste taktéž pomatenci s dávno prošlou platností osobní svéprávnosti.

Pokud neomezenou podporou Ukrajiny cílíte na ekonomickou likvidaci Evropy v rámci projektu Pax Americana, jste sebevrazi, protože ve finále vás Američané učiní za hospodářský bankrot starého kontinentu zodpovědnými a ti samí Američané, kteří vás nyní »uznale« plácají po ramenu, vás odkopnou a sami vás postaví před soud, aby se vzápětí oni, Američané, ujali Evropy jako její spasitelé.

Čili pro sichr tu otázku zopakuji a čekám na relevantní odpověď – nebylo by od věci, kdyby se toho chytil nějaký opoziční poslanec a s tímto dotazem interpeloval vládní činitele: Co si od válečného konfliktu s Ruskem slibujete?

Dušan Sedlák

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Slouhové dostali z Washingtonu rozkaz připravovat válku proti Rusku, tak konají. To jsou důsledky privatizačního puče.

  2. Co si od válečného konfliktu s Ruskem slibujete? Fialo a Rychetského Pětikoalice a Pavle? Podrbání za uchem od vašich protektorů v Německu a v USA. A potom likvidaci českého národa a státu. Děkuji Fialo a Rychetského Pětikoalice a Pavle, NECHCI!! Jdi Fialo a Rychetského Pětikoalice a Pavle s válečným štvaním a vaší válkou do hajzlu!

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy