Francie připravuje kontingent 2000 vojáků, který má být vyslán na Ukrajinu

Ruská strana má informace, že Francie připravuje vyslání vojenského kontingentu o síle 2000 vojáků na Ukrajinu, uvedl ředitel ruské zahraniční zpravodajské služby (SVR) Sergej Naryškin.

»Současné vedení země se nezajímá o smrt obyčejných Francouzů ani o obavy generálů. Podle informací, které přicházejí do ruské SVR, se již připravuje kontingent, který má být vyslán na Ukrajinu. Zpočátku bude zahrnovat asi 2000 vojáků,« uvedl.

Podle šéfa ruské zahraniční rozvědky se francouzská armáda »obává, že tak velkou vojenskou jednotku nelze nepozorovaně převést a umístit na Ukrajině«.

»Stane se tak legitimním prioritním cílem útoků ruských ozbrojených sil. To znamená, že ji postihne osud všech Francouzů, kteří kdy přišli do ruského světa s mečem,« zdůraznil.

Po konferenci o Ukrajině v Paříži francouzský prezident Emmanuel Macron jednoznačně nevyloučil případné vyslání západních pozemních jednotek do zóny speciální vojenské operace na Ukrajině. Zároveň přislíbil, že západní státy »udělají vše, co bude třeba«, aby zabránily vítězství Ruska v tomto konfliktu.

(cik, TASS)

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy