Home Pel mel Kultura Nabitý víkend Pavla Kožíška. Skluzavka času, čtení myšlenek i Kouzelná neděle

Nabitý víkend Pavla Kožíška. Skluzavka času, čtení myšlenek i Kouzelná neděle

Napilno bude mít o nadcházejícím víkendu náš nejslavnější kouzelník Pavel Kožíšek. V sobotu se hned dvakrát představí při velké show ve svém líbeznickém divadle, v neděli pak v Praze následuje tzv. Kouzelná neděle.

Jak taková Kouzelná neděle vypadá? V Muzeu fantastických iluzí ve Vodičkově ulici se mohou návštěvníci těšit na fascinující svět optických klamů s více než 150 interaktivními zábavnými exponáty. »Věřte, že v největším muzeu trikových iluzí v Praze si perfektní zábavu užije opravdu každý bez rozdílu věku. Vydejte se za jedinečným zážitkem do nejzábavnějšího českého muzea. Pořídíte si fakt legrační fotky a videa. Dýchne na vás kouzlo starých časů a dozvíte se zajímavá tajemství optických iluzí,« láká Kožíšek. Více se děti i dospělí, kteří nebudou věřit svým očím, dočtou zde.

Strhující bude i sobota v líbeznickém Divadle kouzel. Hned dvakrát (od 13.00 a od 17.00) bude k vidění strhující show pro celou rodinu Magická esa. Při velkých »copperfieldovských« iluzích v podání mistra světa ze Světového poháru bavičů se návštěvníci mohou těšit na čtyřmetrovou skluzavku času, která promění postavu dospělého člověka v malé dítě, záhadné čtení myšlenek divákům v publiku, nebezpečné prostoupení obřím ventilátorem, originální levitaci divačky z publika, vystřelení kouzelnice z děla a na řadu dalších velkolepých iluzí plných perfektní zábavy.

V divadle si mimo jiné lze prohlédnout výstavku starých kouzelnických rekvizit, dobových plakátů a hrnečky s podpisy slavných osobností. A pokud si návštěvníci sáhnou na kouzelnickou hůlku v salónku Harryho Houdiniho, tak se jim prý splní tajné přání!

V přízemí divadla je otevřený Zrcadlový labyrint, které má nejen u dětí velký úspěch. Nechybí velké unikátní zrcadlové bludiště, síň smíchu s vtipnými zrcadly, antigravitační místnost, levitující stolek, jedinečné optické klamy a iluze. Zrcadlový labyrint lze navštívit před nebo po představení. Více zde.

(mac)

FOTO – archiv Pavla Kožíška

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here