Home Pel mel Kultura Probíhá Fórum míru a přátelství pandy Basi 2023

Probíhá Fórum míru a přátelství pandy Basi 2023

 

Ve městě Tu-ťiang-jen v čínské provincii Sichuan bylo tento týden zahájeno Fórum míru a přátelství pandy Basi 2023, které spolufinancují Čínská asociace pro mezinárodní přátelský kontakt (CAIFC) a čínská mediální organizace China Media Group (CMG). Viceprezident CAIFC Čcheng Kuo-pching a zástupkyně ředitele CMG Sing Po se zúčastnili fóra a pronesli projevy.

Tématem tohoto fóra je »Přátelská výměna a sdílení míru«. Fóra se zúčastnilo asi 200 lidí, včetně přátelských osobností ze Spojených států, Itálie, Belgie, Kataru, Maroka, Srí Lanky a dalších zemí, stejně jako vedoucí různých oddělení, jako je oddělení pro ekologii a životní prostředí provincie S‘-čchuan, oddělení zemědělství a venkovských záležitostí provincie S‘-čchuan a oddělení pro správu lesů a pastvin provincie S‘-čchuan.

Čcheng Kuo-pching, Sing Po, Čang Tchao, Ťiang Wej-wej na místě fóra společně spustili obrazový program Panda Basi, v rámci kterého CMG pomocí bohatého jazyka kamery vypráví světu o legendární pandě velké Basi a jejím jedinečném příspěvku k podpoře kulturní výměny mezi Čínou a zahraničími zeměmi. Fórum také zveřejnilo Deklaraci o pandě Basi z Tu-ťiang-jen.

Panda Basi žila 33 let ve městě Fu-čou a zemřela v září roku 2017. Byla to nejdéle žijící panda na světě.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here