Srdce na dlani. Umělci zazpívají pro děti s onkologickým onemocněním

V romantických prostorách jihomoravského zámku Čejkovice se letos uskuteční 1. ročník benefičního koncertu Srdce na dlani s výtěžkem pro Nadační fond Krtek – děti s onkologickým onemocněním, a to již v pátek 25. srpna 2023 od 19.00 hodin. Záštitu nad touto charitativní akcí převzala primátorka města Brno Markéta Vaňková, poslankyně PČR Klára Dostálová a radní pro dopravu města Brno Petr Kratochvíl, a tím dali zelenou startovacímu ročníku, který pomůže potřebným.

Koncert se uskuteční v rámci Dnů otevřených sklepů ve vinařských Čejkovicích premiérově a tak jsou účinkující, kteří letos dorazí v očekávání, zda diváci a v jakém počtu dorazí.

Hned na začátku však pořadatelé oznamují, že z původních účinkujících uvedených na plakátech bohužel nedorazí avizovaná slovenská legenda Marcela Laiferová, která se omluvila z rodinných záležitostí, a též zpěvák Zbyněk Drda, který přímo v den koncertu nastupuje na chirurgický zákrok, jinak by měl další termín za tři čtvrtě roku, na což produkce nechtěla přistoupit.

Takže z původních sedmi interpretů  ve finále zůstalo pět pěveckých mušketýrů, a to v následujícím složení: zpěvačka a zároveň pedagožka na Mezinárodní hudební  konzervatoři Marcela Březinová, ostravská zpěvačka a dračice v jedné osobě Tanja Kauerová, kterou je možné v současné době vidět na koncertních pódiích se skupinou Citron a Láďou Křížkem. Diváky přijede pobavit i zpěvák a herec Peter Pecha, který se narodil ve slovenských Malackách a třeba v roce 2018 obdržel cenu Thálie za hlavní roli v muzikálu Rocky. Dalším interpretem, jenž dorazí, je mladý zpěvák s velkým hlasem Tomáš Ringel. Ten si zahrál třeba v muzikálech Bídníci nebo Casanova a v současné době zkouší muzikál Troja, který bude mít premiéru v roce 2024. S kytarou se určitě objeví i herec a zpěvák Petr Batěk, jehož v brzké době čeká natáčení s bratrem Pavlem Baťkem a to druhé série televizního seriálu Duch. A chybět nebude ani člověk, který celou akci pořádá – zpěvák, herec a producent Martin France.

A jelikož se pořadatelé snažili sehnat místo absentujících dvou interpretů někoho dalšího, tak jim svou účast přislíbila například zpěvačka Petra Zámečníková známá z velehitu Lítáme v tom, který nazpívala se svým pěveckým kolegou Jiřím Strnadem, nebo další slovenský interpret z rodné Myjavy, ověnčený několika divadelními cenami, Ján Slezák.

A tak se všichni účinkující svorně shodli na tom, že velmi rádi přijedou pomoci potřebné akci, ale velkým přáním je, aby dorazilo při prvním ročníku co nejvíce diváků.

(mac)

FOTO – archiv Srdce na dlani

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy