Byl vyvinut krevní test, který dokáže zjistit, zda máte duševní poruchu

Ruští vědci ve spolupráci s kolegy z Číny a Německa vytvořili biochemický test pro diagnostiku duševních poruch, včetně deprese. Přesnost odhalení příznaků nemocí na konci testů byla 95 procent, uvedl Filip Kaitovič, profesor Skolkovského institutu vědy a techniky.

Poznamenal, že schizofrenie, deprese a další duševní nemoci se vyznačují změnami ve funkci mozku, které lze pozorovat na různých úrovních, včetně změn ve funkci proteinů a genové aktivitě. Autoři vývoje vycházeli z analýzy složení krevních lipidů, jejichž určité změny označil za »univerzální podpis duševní poruchy«.

»Test funguje skvěle, dosahuje přesnosti přes 95 procent. Jedná se o lidi s diagnózou,« řekl Kaitovič na konferenci Národní fórum úspěchů: věda a univerzity na Ruské mezinárodní výstavě a fóru ve VDNKh.

Poznamenal také, že tento test podstoupilo více než 1000 dobrovolníků bez diagnostikované poruchy. Někteří z nich se po obdržení alarmujících výsledků krevních testů vydali k psychiatrovi, v jehož důsledku byla odhalena »závažná depresivní symptomatologie«.

Řešení nyní prochází certifikačním řízením, upřesnil vědec.

(TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy