Elektromobily Tesla by mohly dosáhnout téměř autonomní jízdy už letos

Elektromobily společnosti Tesla  se mohou již v roce 2023 výrazně přiblížit plné autonomii. V rozhovoru pro televizi CNBC to uvedl zakladatel společnosti Elon Musk.

»Myslím, že by se to mohlo stát ještě letos,« poznamenal Musk. »Letos jsem byl schopen cestovat po Bostonu několik dní jen na základě zadání trasy, s minimálními zásahy do řízení,« dodal.

S pomocí systému autonomního řízení budou elektromobily společnosti schopny jezdit bez řidiče. Jak poznamenala agentura Reuters, Tesla očekává, že z prodeje takových vozidel bude mít značné zisky.

Již dříve agentura informovala, že americké ministerstvo spravedlnosti zahájilo v roce 2021 vyšetřování společnosti Tesla kvůli zprávám, že automobily této společnosti by mohly být řízeny autonomně pomocí technologie autopilota. Vyšetřování začalo po řadě nehod elektromobilů této značky, ke kterým došlo při používání funkce autopilota. Vyšetřovatelé zjišťují, zda společnost Tesla neuváděla spotřebitele, investory a regulační orgány v omyl tvrzením o schopnostech své technologie.

(TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy