Prodej produktů pro rozšířenou realitu a virtuální realitu na čínském pevninském trhu v 1. čtvrtletí vzrostl o 62 procent

Prodej produktů rozšířené reality (AR) a virtuální reality (VR) na čínském pevninském území vzrostl v prvním čtvrtletí letošního roku meziročně o 62 % na celkových 220 000 kusů, ukázala zpráva z odvětví.

Podle zprávy výzkumné a poradenské společnosti CINNO Research se pod taktovkou místních výrobců, jako jsou PicoVR, iQiyi a DPVR, zvýšil prodej VR zařízení o 31 procent oproti stejnému období loňského roku.

Prodej výrobků pro rozšířenou realitu ve spotřebitelském segmentu byl v prvním čtvrtletí 17krát vyšší než ve stejném období loňského roku, k čemuž přispěla rostoucí obliba brýlí pro rozšířenou realitu, které mohou zobrazovat projekce z jiných obrazovek, uvádí zpráva.

Tento typ brýlí s rozšířenou realitou umožňuje zážitek z velkoplošné obrazovky na jakémkoli místě a v jakémkoli čase a objem jejich prodeje se bude potenciálně zvyšovat s tím, jak se budou technologie vyvíjet, uvádí zpráva společnosti CINNO.

Očekává se, že debut první soupravy pro smíšenou realitu Vision Pro společnosti Apple Inc. v roce 2023 ještě více zpestří konkurenci na trhu AR a VR, vyplývá ze zprávy.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy