Španělští prodejci nabízejí čínským turistům služby WeChat Pay a Alipay

Nová iniciativa, jejímž cílem je usnadnit čínským turistům nakupování ve Španělsku, jim umožní používat digitální platební metody oblíbené v Asii, jako jsou WeChat Pay a Alipay.

Čínští návštěvníci, kteří zavítají do turisticky oblíbené Barcelony, mohou nyní ve více než 80 obchodech používat mobilní platební systémy, které používají doma, a to díky dohodě mezi sdružením maloobchodníků Barcelona Commerce a digitální platební platformou Starpay.

»Naším cílem je pomoci zajistit, aby nástroje a aplikace, které jsou široce využívány spotřebiteli na čínském trhu, byly dostupné i v našich místních obchodech,« řekl v úterý agentuře Xinhua Alfons Barti, ředitel sdružení barcelonských maloobchodníků Barcelona Commerce.

»Vyvěšujeme loga WeChat i Alipay, která čínští turisté snadno vidí, a tak se při vstupu do obchodu cítí pohodlněji,« uvedl Ivan Munoz, manažer obchodu se suvenýry El Petit Gaudi Eixample, který prodává ručně vyráběné výrobky.

Dva čínští turisté, kteří si tento obchod prohlíželi, řekli agentuře Xinhua, že to usnadňuje nakupování v malých krámcích, protože »proces platby je nám tak známý«. Dříve bylo podle nich možné používat WeChat Pay a Alipay pouze ve velkých nákupních centrech.

Lidé u stánku společnosti Alipay na Světovém mobilním kongresu (MWC) v Barceloně, Španělsko, 26. února 2024. FOTO – Xinhua/Gao Jing

Více než 1,2 miliardy uživatelů v Asii používá aplikaci na platformě Starpay k nakupování, převodu peněz a získávání kulturních a gastronomických doporučení.

»Nevím, jestli čínští turisté utratí více, ale nakupování pro ně není tak složité a cítí se jistěji, protože jde o metodu, kterou již znají,« uvedl Juanca Gomez, manažer obchodu s lyžařským a horským oblečením v Barrabes.

Gil Pujades, který provozuje vinotéku Vinya Celler Masia, dodal, že vzhledem k růstu čínského turistického trhu ve Španělsku je tato platební iniciativa velmi vítaná.

»Všechno, co lidem, když sem přijedou, pomáhá získat ucelenější zážitek a poznat naše produkty, je dobrá věc,« řekl agentuře Xinhua.

Barcelonská iniciativa je první svého druhu ve Španělsku, nicméně společnost Starpay uvádí, že v současné době připravuje podobný projekt pro obchody ve španělském hlavním městě Madridu.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy