Viděli jste někdy na vlastní oči koupající se slony? Ne! Nyní to můžete napravit

Pravděpodobně každý z nás již někdy spatřil na vlastní oči živého slona, ať již v cirkuse nebo spíše v zoologické zahradě. Ale vidět koupajícího slona při troše štěstí skončí u slona, který je kropen hadicí. Ale i výjimky existují! V areálu Zoo Zlín se opravdu mohou místní sloni koupat a dovádět ve vodě, a v těchto teplých dnech této možnosti plně využívají.

Slony africké najdete v Zoo Zlín ve výběhu a chovném zařízení nazvaném Kariburi, které bylo plně dokončeno v listopadu loňského roku.

Zdejší sloní stádo tvoří dvacetiosmiletá slonice Kali, o rok mladší Zola a dvacetišestiletá slonice Ulu a první africké slůně narozené v České republice v roce 2021 jménem Zyqarri.

Kariburi patří mezi tři největší zařízení svého druhu na světě. V bezprostřední blízkosti nového pavilonu mají sloni k dispozici i nový výběh A. Od léta 2020 pak sloni během hlavní sezony tráví čas také v rozlehlém tříhektarovém výběhu B. Celkově nová africká oblast pojmenovaná Karibuni postupně vzniká na ploše 21 ha a dominantní část patří právě slonům africkým.

Zdejší sloní stádečko si jezírko ve venkovním výběhu opravdu oblíbilo, a tak se návštěvníci mohou těšit na jedinečné zážitky. Sloní mamka Kali a dvouletý sameček Zyqarri si koupání užívají nejčastěji mezi 11. a 12. hodinou a pak odpoledne většinou kolem půl třetí. Tak neváhejte a přijďte se podívat na tyto majestátní obry, jak se radostně koupou a užívají si plavání v jezírku.

V Zoo Zlín můžete vidět dovádět a laškovat, nebo se povalovat a odpočívat, ale také se koupat mnoho dalších zvířat, například dželady hnědé, jaguára amerického, kotuly veverovité a mnoho dalších.

(mac)

FOTO – Facebook/ZOO a zámek Zlín – Lešná/Jan Máca, zoozlin.eu, Facebook/ZOO a zámek Zlín – Lešná

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy