Dobré pro vaše střeva, špatné pro společenský život – vegani prdí sedmkrát více než masožravci

Pokud jste nedávno přešli na veganskou stravu, nebo sdílíte koupelnu s někým, kdo tak učinil, jistě dobře znáte úskalí rostlinné stravy. Nyní výzkum potvrdil to, co jste již věděli: lidé, kteří se stravují převážně vegansky, prdí sedmkrát více než ti, kteří se stravují převážně masem, napsal na základě provedené studie britský server Men’s Health.

Studie byla provedena na dvaceti lidech ve věku 18 až 38 let. Byly jim přiřazeny dva stravovací plány: strava středomořského typu s nízkým obsahem tuku a vlákniny a strava západního typu s vysokým obsahem tuku. Po dvou týdnech si dali dvoutýdenní přestávku a poté absolvovali čtrnáctidenní dietu opačného typu.

Ve fázi diety středomořského typu byla na jídelníčku zelenina, ovoce, luštěniny a omezené množství živočišných produktů (např. ryby), zatímco ve fázi západního typu účastníci konzumovali hovězí maso, šunku, mléčné výrobky a vejce.

Během studie vědci zkoumali souvislost mezi stravou a zdravím střev tím, že účastníkům zkoumali vzorky stolice a sledovali plynatost.

Na konci studie zjistili, že subjekty s FMD nejen produkovaly více stolice – a měkčí stolici – ale vypouštěli plyny denně až sedmkrát více.

»Pokud se s tím ztotožňujete – a stydíte se za to, jak jsou vaše střeva aktivní – uklidněte se tím, že vaše plynatost je dobrá věc. Zjištění naznačují, že muži, kteří svůj jídelníček založili na zelenině, mají zdravější střevní bakterie a lepší zdraví tlustého střeva,« uvedl server.

(cik)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy