Home Pel mel Zajímavosti Padl nový rekord v plavbě ve vydlabané obří dýni

Padl nový rekord v plavbě ve vydlabané obří dýni

FOTO – ČTK/washingtonpost.com/Phil Davidson

Američan Duane Hansen získal zápis v Guinnessově knize rekordů poté, co se plavil 61 kilometrů ve vydlabané obří dýni na řece Missouri ve Spojených státech. Předchozí rekord 41 kilometrů padl v roce 2016. Hansen o svém úspěchu hovořil se stanicí BBC.

Duane Hansen z Nebrasky vypěstoval obří dýni vážící 846 kilogramů a pojmenoval ji Berta. O vypěstování obří dýně se pokoušel deset let.

A to není vše. Rozhodl se ji vydlabat, vložit do ní chladící box a vyzářit s ní k řece Missouri, kde do ní nastoupit a s pomocí pádla v ní ujel přes 61 kilometrů.

Do Berty s obvodem 370 centimetrů nastoupil kolem půl osmé ráno nedaleko města Bellevue. Pár minut před 15 hodinou překonal předchozí rekord 41 kilometrů. O téměř 4 hodiny později dorazil do přístavu v Nebraska City, kde svou cestu ukončil s více než 61 ujetými kilometry v dýni.

Předchozí rekord držel Rick Swenson, který v roce 2016 absolvoval 41kilometrovou plavbu uvnitř dýně z Grand Forks ve státě Severní Dakota do Osla v Minnesotě.

»Ujel jsem v té obří dýni 61 kilometrů, aniž bych se postavil. Ještě teď mě bolí kolena,« prohlásil Hansen. Rekord překonal uplynulou sobotu 27. srpna, jeden den po svých 60. narozenin. »Pokud mě někdo pokoří, pokloním se mu, protože bude muset být otrlý. Znovu už to zkoušet nebudu,« ujistil Hansen.

»Měl jsem štěstí, zasekl jsem se jen párkrát. Vlny z projíždějících lodí my nejednou hrozily převrácením dýně. Někdy to bylo skutečně těsné,« popsal Hansen, který na řece Missouri v Bertě strávil 11 hodin.

(mac)

FOTO – ČTK/washingtonpost.com/Phil Davidson, Twitter/all dave city

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here