Home Pel mel Zajímavosti Guinnessova kniha pozastavila tituly nejstaršího mastifa, možná je přebere čivava

Guinnessova kniha pozastavila tituly nejstaršího mastifa, možná je přebere čivava

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Guinnessova kniha rekordů dočasně odebrala titul nejstaršího psa v historii loni uhynulému psovi Bobimu, protože vznikly pochybnosti o tom, zda mu skutečně bylo 31 let, uvádí se v prohlášení Guinnessovy knihy rekordů.

»Zatímco probíhá naše přezkoumávání, rozhodli jsme se dočasně pozastavit oba tituly rekordů pro ‚nejstaršího žijícího psa‘ a ‚nejstaršího psa všech dob‘ – právě do doby, než budou k dispozici všechna nezbytná zjištění,« uvádí se v dokumentu.

Pes hlídacího plemene Alentejo Mastiff se do Guinnessovy knihy rekordů zapsal v únoru 2023. Datum jeho narození bylo 11. května 1992, což potvrdily záznamy portugalské státní veterinární databáze a veterinární služby obce Leiria. V říjnu 2023 bylo oznámeno, že Bobi, který prožil téměř celý svůj život v portugalské vesnici Coqueiros na západním pobřeží země, zemřel ve věku 31 let, zatímco průměrná délka života mastifů z plemene Alentejo se pohybuje mezi 12 a 14 lety.

O titul nejstaršího žijícího psa se hlásí čivava jménem Spike, kterému může být 24 let. Jeho majitelka však nemá přesné údaje o věku psa, kterého našla v roce 2009 na parkovišti. Veterinář, který ho tehdy vyšetřil, rozhodl, že Spikeovi je asi 10 let, a tento údaj byl zapsán do jeho dokumentů. Guinnessova kniha rekordů plánuje požádat nezávislého veterinárního odborníka o nový odhad Spikova věku.

(cik, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here