Technologické společnosti se spojily proti AI, připravily dohodu proti deepfake

Technologičtí giganti Adobe, Google, Meta, Microsoft, OpenAI a TikTok vypracovali návrh dohody, která má spojit úsilí v boji proti dezinformacím vytvářeným umělou inteligencí (AI). Informoval o tom list Politico, který se seznámil s dokumentem, jenž bude představen na 55. Mnichovské bezpečnostní konferenci zahajující 15. února.

Podle dokumentu chtějí společnosti spolupracovat na vytvoření technologických nástrojů pro odhalování, označování a odhalování deepfakes s video a audio obsahem vyrobeným s pomocí AI a týkajícím se veřejných a politických osobností. Záměrem je mimo jiné vyvinout »identifikátory založené na otevřených standardech« a vodoznaky.

Autoři návrhu dohody doufají, že dokument dokončí a podrobnosti představí na mnichovské konferenci. »V klíčovém roce pro celosvětové volby pracují technologické společnosti na dohodě o boji proti zavádějícímu používání umělé inteligence zaměřené na voliče,« uvedly společnosti ve společném prohlášení, které poskytly serveru Politico.

Technologičtí giganti zároveň připouštějí, že vyvíjené nástroje nemohou zcela zmírnit rizika AI, a naznačují, že iniciativa bude vyžadovat podporu vlád, různých organizací, které budou zvyšovat povědomí veřejnosti o problému dipfakes. Deepfake je technologie pro falšování obsahu pomocí počítačových algoritmů, jako je změna obličejů a hlasů ve videozáznamech a zvukových nahrávkách.

(jb, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy