Kladno podlehlo Boleslavi a má jistou baráž, Pardubice otočily derby

Hokejisté Kladna podlehli ve 48. kole extraligy Mladé Boleslavi 0:5 a jsou jistým účastníkem baráže, kterou hráli i v předešlých dvou sezonách. Rytíři ztrácejí čtyři kola před koncem základní části na své dnešní přemožitele 15 bodů. Třináctí Bruslaři mají stále ještě šanci na postup do předkola play off. Odstup od Karlových Varů snížili na sedm bodů.

Mladá Boleslav rozhodla třemi góly v úvodní desetiminutovce. K vítězství jí čtvrtým čistým kontem v sezoně pomohl brankář Jan Růžička a třemi kanadskými body útočníci Pavol Skalický a Matti Järvinen.

»Jsme rádi, že jsme zápas zvládli a že jsme získali definitivu, kterou jsme chtěli mít,« radoval se boleslavský kouč Richard Král. »Chci se omluvit 2137 fanouškům za první třetinu. Začneme zápas, neproměníme přečíslení dvou na jednoho v patnácté vteřině, pak uděláme faul, dostaneme z první střely gól, z druhé i třetí. I když jsme se snažili ve druhé třetině, měli jsme šance a převahu, ale kontaktní gól nepadl. A čtvrtý nás udusil,« dodal kladenský trenér Otakar Vejvoda.

Jasno začíná být i na opačném pólu tabulky, kde mají vedoucí Pardubice před druhou Spartou již devítibodový náskok. Dnes si největší šance na Pohár Jaroslava Pouzara pojistili čtvrtou výhrou ve čtvrtém východočeském derby sezony. Hradec Králové porazili 3:2 v prodloužení, když ještě čtyři minuty před koncem třetí třetiny prohrávali. Hrdinou dne je Lukáš Sedlák, který se trefil dvakrát, včetně prodloužení. Pokud budou favorité v předkole play off vyhrávat, je pravděpodobné, že se oba rivalové z východu Čech střetnou tváří v tvář v osmifinále. Pardubice jsou první, Hradec osmý…

Na druhou Spartu, která si svůj duel s libereckými Bílými Tygry 48. kola předehrála, útočí zezadu třetí Třinec. Mistrovští Oceláři dnes vyhráli 5:4 v Karlových Varech a na Pražany jim chybí šest bodů. Sice promarnili vedení 4:1, ale nakonec v samém závěru vstřelili díky Jakubu Jeřábkovi vítěznou branku.

Těsné skóre bylo dnes v Olomouci i ve Vítkovicích. Na Hané slavila Kometa výhru 4:3 po samostatných nájezdech, když si ten vítězný připsal Jakub Flek a zajistil Brňanům posun do elitní čtyřky o skóre před Litvínov. Vítkovicím zajistil jednobrankovou výhru v gólově dietním duelu Roberts Bukarts, který sestřelil plzeňskou Škodovku 1:0 již ve čtvrté minutě.

* * *

HC Dynamo Pardubice – Mountfield Hradec Králové 3:2 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 41. Sedlák (Hyka), 57. Pánik (Paulovič, Košťálek), 62. Sedlák (Hyka, Hájek) – 9. Kevin Klíma (Jergl, Blain), 47. Okuliar (Estephan, Blain) Rozhodčí: Jeřábek, Květoň – Zíka, Šimánek. Vyloučení: 6:7, navíc D. Musil – Perret oba 5 min. Využití: 1:1. Diváci: 10.194 (vyprodáno).

HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec 4:5 (2:4, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. O. Beránek (Černoch), 18. Kangasniemi (Mikyska, Rachůnek), 33. Stříteský (Černoch, Bartejs), 36. Černoch (Huttula, Hladonik) – 1. Nestrašil (Marinčin, Polášek), 12. Kurovský (J. Jeřábek, Daňo), 17. M. Růžička (Dravecký), 17. Nestrašil, 58. J. Jeřábek. Rozhodčí: Šír, Mejzlík – Hlavatý, Gerát. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 3053.

Rytíři Kladno – BK Mladá Boleslav 0:5 (0:3, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 2. Lantoši (Pyrochta, Skalický), 10. Skalický (Lantoši, A. Čech), 10. Rohdin (Järvinen), 41. F. Pavlík (Rohdin, Järvinen), 58. O. Roman (Skalický, Järvinen). Rozhodčí: Kika, Šindel – Ondráček, Thuma. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:2. Diváci: 2571.

HC Vítkovice Ridera – HC Škoda Plzeň 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávka: 4. Roberts Bukarts (Rihards Bukarts). Rozhodčí: Cabák, Stano – Axman, Rožánek. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 5009.

HC Olomouc – HC Kometa Brno 3:4 po sam. náj. (1:1, 0:1, 2:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Nahodil (Sirota, Orsava), 45. Nahodil (Navrátil), 51. Bambula – 7. Flek (Ďaloga, Pospíšil), 33. Pospíšil (Cingel, A. Zbořil), 55. Ďaloga (J. Kos), rozhodující nájezd Flek. Rozhodčí: Hribik, Pilný – J. Svoboda, Hnát. Vyloučení: 4:5, navíc Okál (Brno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5300.

1.Pardubice4830855183:106111
2.Sparta Praha48296310157:109102