Home Sport Ledecká při návratu na snowboard vyhrála SP v Pamporovu, Maděrová byla čtvrtá

Ledecká při návratu na snowboard vyhrála SP v Pamporovu, Maděrová byla čtvrtá

FOTO - startphoto.bg

AKTUALIZOVÁNO

Trojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká při návratu do snowboardového Světového poháru vyhrála v paralelním slalomu závod v Pamporovu. Do semifinále se v bulharském středisku dostala i druhá česká reprezentantka Zuzana Maděrová, která čtvrtým místem vyrovnala své maximum v seriálu.

Ledecká potvrdila své dominantní postavení na prkně, vyhrála na snowboardu ve Světovém poháru dvaadvacátý závod v kariéře. Závodila v něm poprvé v tomto ročníku SP a hned byla nejrychlejší v kvalifikaci. Díky tomu pak jezdila ve výhodnější modré trati. V osmifinále porazila mladou Švýcarku Lailu Ursinu Bätschiovou. Ve čtvrtfinále pak nadělila 72 setin další Švýcarce, úřadující mistryni světa Julii Zoggové.

Největší problémy měla Ledecká v semifinále, kde po drobné chybě v úvodu doháněla ztrátu a Japonku Cubaki Mikiovou nakonec předjela o 27 setin. Ve finále čelila vedoucí ženě SP Ramoně Theresii Hofmeisterové z Německa. Na mezičase jedenáct setin ztrácela, ale pak zrychlila a Hofmeisterová pod tlakem udělala chybu a nedojela.

Ledecká po vítězném závodě děkovala pořadatelům, kteří navzdory hustému sněžení připravili dobrou trať. Měla radost z toho, jak dopadl její další výlet od lyží na snowboard. »Je to úžasný pocit, jsem šťastná, že jsem zpátky. Jsem ráda, že jsem prohnala nejlepší holky a znovu jsem ukázala, že jsem na špičce,« řekla v televizním rozhovoru. Na snowboardu se Ledecká naposledy představila loni v březnu v ročníku, v němž kvůli komplikované zlomenině klíční kosti nezávodila na lyžích. V Rogle tehdy byla druhá a v Berchtesgadenu vyhrála.

O největší překvapení vyřazovacích jízd se postarala dvacetiletá Maděrová, která postoupila jako desátá a ve čtvrtfinále porazila druhou ženu kvalifikace Lucii Dalmassovou z Itálie. V semifinálovém souboji s Hofmeisterovou ale vyjela z tratě a malé finále s Mikiovou prohrála o patnáct setin. Stejně jako v prosincovém závodě v Cortině d’Ampezzo skončila čtvrtá, na první medaili v SP čeká. »Na medaili chybělo vyhrát s Hofmeisterovou, kde jsme udělala tu chybu v horní pasáži. Je to myslím důkaz toho, že ještě nejsem tak vyježděná. Ale zítra je taky den,« popsala v nahrávce pro média klíčový moment závodu.

Poprvé v sezoně byla na startu se zkušenější, úspěšnější a slavnější krajankou Ledeckou. »Řekla bych, že mi přinesla štěstí,« podotkla s úsměvem Maděrová. Ledecká měla radost i z jejího úspěchu. »To jsem zjistila až po závodě, protože jsem takovej mimoň, že koukám jenom na sebe a snažím se zajet tu nejlepší jízdu. Nekoukám doprava, doleva. Ale moc jí to přeju, určitě jezdila skvěle a určitě si to moc zasloužila,« uvedla olympijská šampionka na snowboardu z Pchjongčchangu 2018 i Pekingu 2022.

Další šanci na úspěch budou mít obě české reprezentantky v Pamporovu v neděli, kdy je v tomto premiérovém dějišti SP na programu další paralelní slalom.

(čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here