Neuvěřitelné věci v O2 areně. Kanada vedla nad Rakouskem 6:1, přesto s outsiderem ztratila!

Neuvěřitelné věci byly dnes k vidění v O2 areně. Kanadští hokejisté sice vyhráli ve skupině A světového šampionátu i třetí utkání, když udolali Rakousko 7:6 v prodloužení, ovšem outsider ve druhé třetině dokázal vyrovnat stav navzdory nepříznivému skóre po 40 minutách 1:6.

Rakušané před 14 704 diváky, kteří fandili vesměs papírově slabšímu sokovi, vstřelili tři góly v poslední desetiminutovce a dočkali se v české metropoli prvního bodového zisku. V čase 60:15 nicméně rozhodl o výhře favorita John Tavares.

V odpoledních duelech se jak v Praze, tak v Ostravě zrodily shodné výsledky. Norové v severském derby zdolali Dánsko 2:0 a stejným poměrem si poradili obhájci stříbra Lotyši s Kazachstánem.

Večer se v záchranářském duelu radovali Francouzi. V Ostravě zdolali Polsko 4:2 a mají první výhru na letošním MS, zatímco soupeř na premiérové vítězství po postupu mezi elitu čeká, s jedním bodem je poslední. Dvěma góly se na francouzském triumfu podílel útočník Justin Addamo, který nastoupil poprvé. V polské brance si v průběhu zápasu odbyl premiéru český rodák Tomáš Fučík, který teprve minulý týden obdržel polský pas.

Český tým se představí ve vyprodané aréně zítra od 16.20 proti Dánům. Když zvítězí, posune se dočasně na první příčku tabulky skupiny A…

* * *

Skupina A (Praha):

Kanada – Rakousko 7:6 v prodl. (3:1, 3:0, 0:5 – 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Cozens (Mangiapane, Guhle), 10. Guhle (Tavares, Hagel), 14. Byram (Zellweger), 23. McCann (Bunting), 30. Bedard (Guenther, Parayko), 38. Dubois (Hagel, Power), 61. Tavares (Dubois, Parayko) – 11. Nissner (M. Huber, T. Raffl), 44. Baumgartner (Schneider), 45. Schneider (Zwerger, Wolf), 51. Zwerger (Nickl), 56. Schneider (Zwerger, Rossi), 60. Rossi. Rozhodčí: Ansons (Lot.), Heikkinen (Fin.) – Hynek (ČR), Zunde (Lot.). Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 14 704.

Dánsko – Norsko 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Brandsegg-Nygard (Zuccarello, P. Thoresen), 60. E. Ö. Salsten. Rozhodčí: Kaukokari (Fin.), MacFarlane – Briganti, Gustafson (všichni USA). Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 10 011.

Polsko – Francie 2:4 (0:2, 2:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 37. Pas (Zygmunt, Walega), 38. Fraszko (Wronka) – 9. Addamo (Treille, Gallet), 12. Addamo (Auvitu, K. Bozon), 25. Da Costa (Chakiachvili), 28. Bellemare (Da Costa, Auvitu). Rozhodčí: Fraňo (ČR), Brander – Nikulainen (oba Fin.), Fuchs (Švýc.). Vyloučení: 3:4. Využití: 0:2. Diváci: 6797.

Kazachstán – Lotyšsko 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 32. Roberts Bukarts (Batna), 36. Egle. Rozhodčí: Björk (Švéd.), Vikman (Fin.) – Briganti (USA), Hofer (Něm.). Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 7025.