Očekávané medaile nezacinkaly. Vraštil se Šimánkem na MS pátí

Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek obsadili na dvojskifu lehkých vah na mistrovství světa ve veslování v Račicích páté místo. Zvítězili favorizovaní Irové Fintan McCarthy a Paul O’Donovan, kteří obhájili titul a navázali na triumfy z olympijských her v Tokiu i z letošního evropského šampionátu. Pavlína Flamíková a Radka Novotníková vyhrály na dvojce bez kormidelníka finále B a celkově obsadily sedmé místo.

Vraštil se Šimánkem se v minulých dnech v Račicích prezentovali skvělými výkony, vyhráli dvě ze tří jízd, pouze v úvodní rozjížďce nestačili na McCarthyho a O’Donovana. Dnes se jim ale tolik nedařilo, po startu se sice drželi na druhém místě, ale ještě před polovinou dvoukilometrové trati klesli na pátou pozici a už se jim nepodařilo posunout vpřed.

»Jsme spokojení, ale trošku zklamaní. Páté místo je krásné, ale po jízdách jsme si, nechci říct věřili, ale pomýšleli jsme na lepší umístění. Dnes nás ale stálo hodně sil držet se s těmi nejlepšími. To byl rozdíl oproti ostatním jízdám, kdy jsme byli vepředu, a pak, když jsme přeřazovali, tak už to výše nešlo. Čtyři lodě byly rychlejší,« konstatoval Šimánek.

Ve finále podle něj nebyly úplně rozhodující výkony soupeřů, ale samotná česká jízda. »Složitě jsme hledali tempo v průběhu trati. Může se to stát, každý závod není posvícení. Měli jsme tři výborné závody a ještě jsme potřebovali čtvrtý, který bohužel nevyšel,« řekl Šimánek a pokrčil rameny. »Dávali jsme tam mnohem více úsilí, ale loď neklouzala jako předtím. Nezbývá nám nic jiného než bojovat, jako jsme bojovali předtím,« doplnil vyčerpaný Vraštil.

Stříbrné medaile získali Italové Pietro Ruta a Stefano Oppo, bronz získali Stanislav Kovalov a Igor Chmara z Ukrajiny.

Výhra ve finále B? Nadšení!

Flamíková s Novotníkovou byly z výhry ve finále B nadšené. »Spokojenost je největší. Když jsme nastupovaly, tak jsme věděly, že to nebude jednoduchý závod. Nervozita stoupala, jely jsme tady předtím tři hodně náročné závody a nevěděly jsme, kdo jak je unavený. Chtěly jsme vyhrát a jsem ráda, že se to povedlo,« řekla Flamíková.

Češky byly na prvním mezičase druhé, před polovinou tratě se dostaly do čela a první místo udržely i v závěru, kdy na ně útočily Irky Natalie Longová a Tara Hanlonová. Polepšily si tak i oproti ME, kde skončily ve finále B druhé. »Je to potvrzení, že nám funguje trénink, trenér to dobře naplánoval, jsme spokojené,« pochvalovala si Novotníková.

Flamíková s Novotníkovou jsou na dobré cestě bojovat v příštím roce o přímý postup na olympiádu v roce 2024. K tomu potřebují skončit na MS do 11. místa.

»Ukázaly jsme, že dokážeme závodit skoro s každým. Musely jsme se poprat ještě s tím, že nám moc nejde závěrečná čtvrtina závodu. Dnes jsme si vyzkoušely, že to zvládneme i udržet, ještě na tom musíme zapracovat,« uvedla Flamíková.

(koz, čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy