Odešla hokejová legenda. V 87 letech zemřel Stanislav Neveselý

V 87 letech dnes zemřel bývalý hokejista a trenér Stanislav Neveselý, jenž se podílel se zisku zlata na domácím mistrovství světa v roce 1985 a jedenácti mistrovských titulech Dukly Jihlava. Uvedl to server iDNES.cz s odkazem na informaci od bývalého jihlavského útočníka Augustina Žáka.

Neveselý jako asistent Luďka Bukače přivedl v roce 1985 československou reprezentaci k vítězství na mistrovství světa v Praze. Rok předtím se podílel na zisku stříbrných medailí z olympijských her v Sarajevu.

V Jihlavě získal Neveselý osm ligových prvenství v roli mladšího trenéra společně s Jaroslavem Pitnerem a další tři už jako starší trenér s Jaroslavem Holíkem.

Během aktivní kariéry hrál rodák z Břilice u Třeboně od roku 1959 za pražskou Spartu a v letech 1964 až 1967 za Duklu Jihlava. V první lize odehrál v průběhu šesti sezon 168 utkání a vstřelil 33 branek.

Památný byl jeho gól v utkání Sparty na ledě Slovanu Bratislava v závěru sezony 1961/62, kdy střelou téměř od půlící čáry překonal Vladimíra Dzurillu. Sparta vyhrála v Bratislavě 2:1 a Slovan přišel o mistrovský titul, který získala Rudá hvězda Brno.

Člen Síně slávy českého hokeje byl do poloviny 90. let trenérem ve Švýcarsku. V roce 1991 byl na MS ve Finsku hlavním trenérem československého týmu, který na turnaji obsadil šesté místo.

(čtk)

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy