Pátý zápas rozhodne o všem. Navíc určí soupeře Dynamu i Spartě

Až poslední pátý zápas rozhodne v úterý o tom, zda do čtvrtfinále play off hokejové extraligy postoupí Liberec, nebo Olomouc. Bílí Tygři po dvou porážkách pod Ještědem dokázali v sobotu a v neděli vyhrát na Hané a vynutili si rozhodující utkání, v němž budou mít výhodu domácího prostředí.

»Je to teď 0:0 a hrajeme na jedno vítězství. Musíme se poučit z toho, že jsme doma neuhráli ani jeden bod,« uvedl liberecký trenér Filip Pešán po nedělní druhé výhře v Olomouci.

Opatrný byl i kapitán Severočechů Michal Birner. »Jsme šťastní a vděční, že jsme si vybojovali šanci pátého zápasu. Víme, co nás k němu dovedlo. Musíme jít do toho v úterý úplně stejně naladění. Věřím tomu, že když předvedeme stejný výkon jako v Olomouci, máme velkou šanci,« řekl zkušený útočník serveru iSport.cz. Šance na postup jsou podle něj vyrovnané. »Je to padesát na padesát, budou rozhodovat strašně malé detaily,« řekl Birner.

Olomouc si v neděli připsala v domácím prostředí sedmou porážku v řadě, venku se ale Hanákům daří. Před dvěma výhrami v prodloužení v Liberci uspěli ve třech z pěti zápasů na soupeřových hřištích. »Odpočineme si a pojedeme do Liberce. V podstatě začínáme od nuly. To, že jsme tam dvakrát vyhráli, nehraje roli. Už je to historie,« řekl trenér Róbert Petrovický O2 TV Sport.

Šanci hostů na úspěch by zlepšila produktivita přesilových her. V sérii zatím Olomouc využila tři početní výhody, jednou ale v přesilovce inkasovala a naposledy v neděli nevyužila dokonce dvě výhody pět na tři.

»Máme jeden den čas podívat se na to a zkusit vymyslet něco nového, abychom je překvapili a přesilovkami si pomohli trochu víc. Bohužel musím říci, že Liberec brání naše přesilovky dobře. Ale máme dobré hráče a věřím, že něco vymyslíme,« řekl útočník Lukáš Nahodil.

Výsledek zápasu rozhodne o složení posledních dvou čtvrtfinálových dvojic. Již nyní je jisté, že na sebe narazí Třinec s Českými Budějovice a Brno s Litvínovem. Pokud se posledním postupujícím stane Liberec, ve čtvrtfinále se utká se Spartou a Pardubice s Hradcem Králové. V případě výhry Olomouce bude Hanáky čekat série s Pardubicemi a Sparta nastoupí proti Hradci Králové.

(koz, čtk)

FOTO – hc-olomouc.cz

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy