Home Sport První utkání pod Haškem odehrají fotbalisté v Norsku, poté je čeká Arménie

První utkání pod Haškem odehrají fotbalisté v Norsku, poté je čeká Arménie

Česká fotbalová reprezentace odehraje první utkání po nástupu trenéra Ivana Haška 22. března v Norsku. Čtyři dny nato v dalším přípravném duelu před letním mistrovstvím Evropy přivítá doma Arménii, místo zatím Fotbalová asociace ČR neoznámila. FAČR o tom informovala na svém webu.

Šedesátiletý Hašek převzal národní tým ve čtvrtek. Bývalý hráč i trenér Sparty už českou reprezentaci vedl v pěti zápasech v roce 2009, kdy byl zároveň svazovým předsedou. Smlouvu podepsal do konce kvalifikace mistrovství světa, tedy do listopadu příštího roku, s opcí na baráž, případně závěrečný turnaj. Ve funkci nahradil Jaroslava Šilhavého, jenž navzdory postupu na Euro v Německu v listopadu rezignoval.

První sraz: 18. března

Hráči se poprvé s koučem Haškem sejdou v pondělí 18. března v Praze, o čtyři dny později se představí v Oslu. »Do příprav a plánování už jsme se sice ponořili naplno, ale to hlavní začne právě v březnu prvními zápasy. Obě utkání nás prověří. Když se řekne Norsko, tak se každému hned vybaví Erling Haaland nebo Martin Ödegaard, ale dobrých hráčů je v kádru mnohem víc,« prohlásil Hašek.

Národní tým se dosud v samostatné historii utkal se Seveřany osmkrát a čtyřikrát je porazil. Podlehl jim pouze v srpnu 2011 v přípravném utkání v Oslu (0:3). Naposledy na sebe mužstva narazila v kvalifikaci o mistrovství světa 2018.

Stejně jako Norsko ani Arménie se na letním evropském šampionátu nepředstaví. »Arménie dokáže být nevyzpytatelná a její herní styl se podobá některým soupeřům, na které můžeme narazit na Euru. Moc se na premiéru těším a věřím, že nás doma podpoří i hodně fanoušků,« řekl Hašek, který v posledních letech působil v arabských zemích.

Jediná porážka

Češi s Arménií doposud odehráli pěti zápasů a čtyřikrát ji porazili, navíc pokaždé o tři góly. Jediná porážka (1:2) s postsovětskou republikou přišla v Praze v kvalifikaci o mistrovství světa 2014. Naposledy se soupeři potkali v srpnu 2016 v Mladé Boleslavi, kde Česko tehdy při premiéře pod trenérem Karlem Jarolímem zvítězilo v přípravě 3:0.

Před začátkem Eura odehraje reprezentace ještě další dva přípravné zápasy. Závěrečný turnaj odstartují Češi 18. června v Lipsku proti Portugalsku, pak ve skupině F vyzvou v Hamburku březnového vítěze play off skupiny C (Gruzii, Lucembursko, Řecko, nebo Kazachstán) a Turecko.

(koz, čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here