Původně jednostranná série dospěla až k sedmému zápasu. Jde o všechno!

Série semifinále play off extraligy mezi hokejisty Sparty a Třince měla zpočátku jednostranný průběh, přes vedení Pražanů 3:0 na zápasy ale nakonec dospěla až do rozhodující sedmé bitvy o všechno. Odehraje se v sobotu na ledě pražské O2 areny netradičně již od 13 hodin a již nyní je jisté, že dojde na jeden premiérový zápis do historie. Buď Sparta po pěti neúspěšných pokusech prolomí prokletí sedmých zápasů, nebo se Oceláři stanou prvním týmem, který v extraligovém play off otočí stav 0:3. Na vítěze čekají v boji o titul Pardubice, které se ve čtyřech utkáních vypořádaly s Litvínovem.

Sparťané předvedli ve čtvrtek pod Javorovým o poznání lepší výkon než v utkáních číslo 4 a 5. Dali vedoucí gól, vedli až do poslední minuty, jenže ve chvíli, kdy byli 0,2 sekundy od postupu, vyrovnal ze zdánlivě bezvýchodné situace Daniel Voženílek. Povedená teč Davida Ciencialy v prodloužení pak znamenala pro družinu kouče Pavla Grosse třetí prohru za sebou.

»Pro psychiku tohle není to úplně nejlepší, ale co se dá dělat… Nejsme jediní, komu Třinec prověřuje psychickou odolnost. Oni už pár let prověřují víc týmů. Začneme zase od nuly, rozhodne jeden zápas. Je to 3:3, není vůbec konec. V sobotu se ukáže, kdo je lepší tým. Hrozně se na to těším. My víme, že v sobě máme hroznou sílu, a věřím, že to v sobotu urveme,« prohlásil odhodlaně útočník Ondřej Najman, autor čtvrtečního gólu.

Těžit chtějí Pražané z předvedeného výkonu v šestém utkání, byť nestačil na úspěch. »Odpíchneme se od dobrého pohybu. Plus obětavost, tlak do brány, dali jsme několik tyček. Taky Kuba Kovář zachytal skvěle. Hráli jsme výborně. Oproti předchozím utkáním jsme měli od začátku výborný pohyb, díky tomu nám i forčeking ve středním pásmu šel mnohem líp než předtím. Jenom jsme dali méně gólů než soupeř. V sobotu do toho musíme vlítnout od první sekundy, jít střídání za střídáním, stejně jako minule. Pokud to doma odehrajeme jako posledně v Třinci, tak se o nás nebojím,« uvedl Najman.

Čtěte také: Sparta urazila hokejového boha: dvě tyče a pak inkasovaný gól v poslední sekundě. Třinec slaví výhru!

Pražané věří, že smolný závěr šestého utkání vyženou do soboty z hlavy. »Už jsme si k tomu něco řekli,« podotkl trenér Gross. »Myslím, že v naší hře byla spousta pozitivních věcí. Vezmeme si je do dalšího zápasu a jdeme dál. Není důležité, jaký průběh ta série dosud měla,« uvedl Gross. »Máme vztyčenou hlavu, poslední prohru už nikdo nezmění, ta už je minulost. Teď musíme myslet jen na sedmý zápas. Jak jsme v Třinci nastoupili, musíme začít i ten sedmý zápas a šlapat naplno,« doplnil útočník Vladimír Sobotka.

Už hodinu po poledni se začne kvůli potřebě přestavby O2 areny pro nedělní florbalové superfinále. »Bude to trošku jiné, nezvyklé, ale pro oba mančafty stejné,« zdůraznil Gross. »Nedá se nic dělat. Pro oba týmy je to stejné. A my se nebudeme na nic vymlouvat,« uvedl Najman.

Zatímco Pražané na šesté utkání letěli, Třinečtí vyrazí do metropole během dnešního odpoledne vlakem, stejně jako na pátý zápas. Sedmkrát od začátku sezony nenašli na svého semifinálového soka recept, rázem jsou ale jedinou výhru od jedinečného obratu, dovršení patnácté vítězné série v řadě a již šesté finálové účasti za sebou.

»Jsme rádi, že je to 3:3, je to proti Spartě strašně těžké. A vyhrát proti nim tři zápasy v řadě, to je sakra těžké. Ale nic ještě nekončí. Musíme dobře zregenerovat, připravit se a v Praze si to rozdáme. Nebude to nic jednoduchého pro nás, ale ani pro ně. Je to sedmý zápas, dáme do toho všeho a děj se vůle boží,« uvedl Cienciala.

Na straně obhájců titulu by mohla být určitá psychická výhoda díky šťastnému odvrácení konce sezony, Voženílek ji však nepřeceňuje. »Těžko říct. Všichni se z toho vyspíme – i sparťani – a v sobotu půjdeme zase od nuly. Uvidíme, co sobota přinese. Síly máme, ty jsou vždycky. Jedeme do Prahy a musíme zase tvrdě pracovat, abychom ten obrat dokonali,« řekl Voženílek.

A velmi netradiční začátek? »Snad bude lepší počasí a ne takové vedro, jak bylo minulý zápas, to hokeji škodilo. Hraje se v jednu, bude to rozhodující utkání o všechno, musíme se na něj připravit, odpočinout si, zabrat a nějak to dopadne,« prohlásil Voženílek. »Budeme se muset maximálně a stoprocentně připravit, tedy i na ten brzký začátek. Uděláme ale všechno pro to, abychom byli v Praze úspěšní,« ujistil kouč Zdeněk Moták.

(koz, čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy