Home Sport Rychlobruslař Jílek je juniorským vicemistrem světa na trati 5000 metrů

Rychlobruslař Jílek je juniorským vicemistrem světa na trati 5000 metrů

Český rychlobruslařský talent Metoděj Jílek vybojoval na juniorském mistrovství světa stříbrnou medaili v závodě na 5000 metrů. Na šampionátu v japonském Hačinohe porazil sedmnáctiletého reprezentanta jen o dva roky starší Nor Sigurd Henriksen.

Na vytrvalecké trati si Jílek na oválu v Areně Hačinohe vylepšil při teprve čtvrtém startu na této distanci v kariéře osobní rekord na 6:19,60 a od zisku titulu jej dělilo 84 setin sekundy. Vítězný Nor triumfoval v rekordu dráhy. Třetí skončil už s více než osmisekundovou ztrátou Henriksenův krajan a vítěz patnáctistovky Didrig Eng Strand.

Jílek si při premiérové účasti na MS spravil chuť po pátečním závodě na 1500 metrů, v němž skončil o čtyři setiny pod stupni vítězů čtvrtý.

V neděli bude Jílek patřit ke spolufavoritům závěrečného závodu s hromadným startem. Postoupil do něj z třetího místa ve svém semifinále a bude potvrzovat svoji nadvládu v disciplíně. V této sezoně juniorského SP totiž vyhrál všechny tři závody.

Jílek, jenž se v létě úspěšně věnuje inline bruslení, byl kometou juniorské rychlobruslařské sezony. Ve Světovém poháru, který před týdnem vyvrcholil právě v Hačinohe, ovládl celkové hodnocení na 3000 metrů a v závodě s hromadným startem, na patnáctistovce byl druhý.

(zmk, čtk)

FOTO – Facebook Roller Team Stars Praha

2 KOMENTÁŘE

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here