Sedm kulí jako v Budějovicích. Litvínov si zastřílel, i když se také třásl

Hokejisté Litvínova zvítězili v předehrávaném utkání 48. kola extraligy na ledě Českých Budějovic 7:4 a posunuli se v tabulce na čtvrté místo zajišťující přímý postup do čtvrtfinále play off. Dvěma góly a asistencí se na výhře podílel Ondřej Kaše. Jihočeši se prosadili až za stavu 0:6, podařilo se jim snížit na 4:6, obrat ale nedokonali a doma prohráli potřetí za sebou.

Litvínov se na ledě Motoru představil i s kapitánem Sukeľem, který se do sestavy vrátil po čtyřech měsících.

Severočechům se na kluzištích soupeřů v sezoně příliš nedaří, tentokrát ale začali aktivně. Již v první minutě mohl otevřít skóre Jaks, v oslabení se poté do brejku dostal Ondřej Kaše. Ani jeden z nich však netrefil branku.

Hrachovina poté zlikvidoval Sukeľovu šanci, v 8. minutě již kapituloval. David Kaše našel volného Hlavu, který si po přesné střele připsal jubilejní 20. gól v sezoně.

Rozhodčí následně přehlédli faul Litvínova, vzápětí vyloučili Hovorku a Verva se v přesilové hře prosadila. Po individuální akci Koblasa vylepšil svou bilanci na 22 branek.

Motor zvýšil střeleckou aktivitu, vyzrát na Tomka se mu ale nedařilo. Gólové příležitosti si vytvářeli spíše hosté. David Kaše se ještě v závěru první třetiny neprosadil, jeho bratr Ondřej ale ve 22. minutě již ano. Přidat čtvrtou branku mohl v oslabení Kudrna, brejk ale zakončil nepřesnou střelou.

Litvínov to ale mrzet nemuselo, v Budvar areně se Severočechům střelecky dařilo. Ve 33. minutě prostřelil Hrachovinu Kirk, o necelé dvě minuty později potrestal další Hovorkovo zaváhání v rozehrávce Ondřej Kaše, který pohotově tečoval nahození od Hlavy a pro Hrachovinu utkání skončilo. Ondřej Kaše si připsal 22. gól v sezoně.

Do českobudějovické branky se postavil Strmeň a bleskově inkasoval. Po 12 sekundách přidal šestý gól hostů Sukeľ. Jihočeši nerezignovali a povedlo se jim hrozivé skóre zkorigovat. V přesilovce se prosadil Štencel a na 2:6 snížil pohotovou dorážkou Valský.

Domácí pokračovali ve zlepšeném výkonu také ve třetí třetině a gólovými úspěchy se jim podařilo probudit i diváky. Ve 48. minutě snížil Kondelík a o necelé tři minuty později zadělal na drama individuální akcí kapitán Gulaš.

Motor se dál tlačil do útoku, už v 57. minutě se rozhodl odvolat Strmeně, další gól ale České Budějovice nepřidaly. Naopak inkasovaly ještě jednou, když se do prázdné branky přímo z buly trefil David Kaše.

»Hraje se na body, které jsme dnes nezískali. Zápas se pro nás nevyvíjel dobře, třetí třetinu jsme zabojovali, tam jsem nás poznával. První dvě třetiny bohužel ne. Celou sezonu jsme doma byli velmi dobří, fungovalo nám to, ale teď nám to odešlo a paradoxně jsme začali dělat body venku. Bohužel, někdy to takhle je a ne celou sezonu to vychází. To je pochopitelné. Mrzí nás, že jsme dominanci doma ztratili. Čeká nás ještě pár zápasů, připravíme se na předkolo,« řekl po utkání českobudějovický kouč Ladislav Čihák.

»Soustředili jsme se na úvod zápasu a jsme rádi, že se nám vyvedl. První třetina se nám vydařila výsledkově, ve druhé se k nám přiklonilo štěstí a pak jsme si to trošku zkomplikovali. Tři body jsou ale tři body a v extrémně vyrovnané lize se počítají. Pro nás je cenný každý bod, natož v utkání venku, kde nepatříme mezi týmy, které v nich vévodí extralize,« dodal Čihákův protějšek Karel Mlejnek.

* * *

Banes Motor České Budějovice – HC Verva Litvínov 4:7 (0:2, 2:4, 2:1)

Branky a nahrávky: 36. Štencel (Gulaš), 38. Valský (Koláček, M. Doudera), 48. Kondelík (Gulaš), 50. Gulaš (Ordoš) – 8. Hlava (D. Kaše, O. Kaše), 11. Koblasa (Kudrna), 22. O. Kaše (Czuczman), 33. Kirk (Abdul), 35. O. Kaše (Hlava), 35. Sukeľ (Koblasa, Kudrna), 58. D. Kaše. Rozhodčí: Hribik, Ondráček – Kajínek, Zíka. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 6057.

1.Pardubice4730755180:104109
2.Sparta Praha48296310157:109102