Home Sport Sparta opět vzdává hold. Dva zápasy v řadě mohou být zcela vyprodány

Sparta opět vzdává hold. Dva zápasy v řadě mohou být zcela vyprodány

Hokejová Sparta vzdá při tradiční dobročinné akci už popatnácté hold. Hlavními aktéry letošního ročníku budou záchranáři a operátoři tísňové linky. Projektu s názvem Sparta vzdává hold budou letos opět věnovány dva zápasy – v neděli proti obhájci titulu Třinci (16.00) a ve středu proti Liberci (18.30). Nedělní duel proti Ocelářům už je vyprodaný, na souboj s Bílými Tygry zbývají v předprodeji už jen poslední kusy vstupenek.

»Základní myšlenkou letošního ročníku je upozornit na důležitost úplně prvního kontaktu s člověkem, který je v ohrožení života. Musí jít o kooperaci telefonního operátora na jedné straně s člověkem, jenž se rozhodl nebýt lhostejný a pomáhat až do chvíle, než dorazí profesionálové ze záchranné služby,« uvedl v tiskové zprávě šéf marketingového oddělení Sparty David Dinda.

»Dali jsme si za cíl nejen vybrat co největší částku na potřebné nadace, ale reálně přispět k záchraně lidských životů. V ideálním případě si tak více než 15 tisíc hokejových fanoušků připomene základy první pomoci,« doplnil Dinda.

Do zápasů s Třincem a Libercem nastoupí Pražané ve speciálních dresech. Stejně jako v minulých letech budou mít zájemci na serveru Donio.cz možnost vydražit speciální zážitky a artefakty, na webu sportovniaukce.cz pak originální hrané dresy. Právě dobročinná dražba dresů je jednou z důležitých součástí vybrané částky.

V obou utkáních lze očekávat, že bude atakována nejvyšší návštěva sezony. Dosud nejvíce diváků (16 643) přišlo 28. listopadu ve 23. kole také do pražské O2 areny na souboj Sparty s Litvínovem.

Hokejoví fanoušci se mohou vedle jiného těšit i na zajímavý doprovodný program včetně oblíbené výstavy speciálních vozů integrovaného záchranného systému a armády ČR před arénou.

Sparta vyznamenává za své poslání hasiče, vojáky, policisty a záchranáře už 15 let. Za tu dobu dokázala pro dobročinné složky integrovaného záchranného systému a armády ČR vybrat téměř sedm milionů korun.

(koz, čtk)

FOTO – hcsparta.cz

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here