Polské vládě nedopatřením unikl dokument o údajném zahájení mobilizace a vstupu na Ukrajinu

Skandál na polské společnosti se rozhořel s uniklým vládním dokumentem, který vyhlašuje všeobecnou mobilizaci v Polsku. V pátek po chvíli po 14. hodině, se na internetových stránkách Polské tiskové agentuře (PAP) objevil dokument polské vlády, která v něm vyhlašuje všeobecnou mobilizaci.

Dopis pod názvem Polský premiér Donald Tusk obsahoval, že první vlna mobilizace bude v červenci tohoto roku. Píše se v originálním dokumentu, jež byl nedopatřením zveřejněn. Tento originální dokument visel na stránkách Polské tiskové agentury několik minut a následně byl stažen s odvoláním, že tento dokument není oficiálním dokumentem Polské tiskové agentury. Za chvíli se objevil opět, přibližně ve 14.20 hodin.

Dokument začínal slovy, že prvního července 2024 vyhlásí republika Polská částečnou vojenskou mobilizaci. Počet mobilizovaných bude přibližně 200 000 polských občanů, a to jak bývalých vojáků i civilistů, bude povoláno k povinné vojenské službě. Mobilizovaní budou také vysláni na Ukrajinu.

Na sociálních sítích kde se toto stalo otázkou diskuse se míní že se jedná o anexi západní Ukrajiny pod důvodem posílení Ukrajinské armády, které trpí nedostatkem lidských vojenských zdrojů proti Ruské armádě, která postupuje v rámci ofenzivních operací. Je to také bráno jako reakce na bombardování hypersonický raketami KINŽÁL ve cvičném vojenském táboře Javorsk u města Lvova.

Skandál, který se aktuálně vyostřuje na polské politické scéně, obsahuje řadu oprávněných otázek, především jak se mohl takový dokument ocitnout na stránkách PAP a hlavně, co vlastně v tomto směru Polská vláda chystá, což vládní lídři kategoricky odmítají.

(za)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy