135. Kantonský veletrh bude zahájen 15. dubna

135. Čínský veletrh dovozu a vývozu, známý také jako Kantonský veletrh, se bude konat od 15. dubna do 5. května v Kuang-čou, hlavním městě jihočínské provincie Kuang-tung. Úředníci čínského ministerstva obchodu a ministerstva zahraničí informovali média o nejnovější situaci na tiskové konferenci, kterou uspořádal Informační úřad čínské Státní rady.

Podle čínského náměstka ministra obchodu Wanga Šou-wena překoná měřítko akce minulý veletrh v počtu registrovaných podniků, nových účastníků, raně registrovaných kupujících ze zahraničí, výstavní oblasti a dalších.

Vývozního veletrhu se zúčastní 28 600 podniků, jejichž výstavní oblast pokryje plochu 1,55 milionů metrů čtverečních. Více než 4300 z nich se bude tohoto nejstaršího čínského veletrhu, který byl zahájen v roce 1957, účastnit poprvé. Současně se očekává, že dovozního veletrhu se zúčastní 680 podniků. Do současnosti se zaregistrovalo asi 93 000 kupujících z 215 zemí a regionů a delegace do Kuang-čou vyšle více než 220 obchodních a průmyslových organizací.

Letošní jarní veletrh dovozu a vývozu představí otevření Číny na vysoké úrovni pěti vynikajícími způsoby, a to zvýšením váhy inovací ze strany zúčastněných podniků, rozšířením na digitální fronty, vyšším měřítkem zkoušek kvality, podporou zvýšení stability dodavatelského řetězce a neustálým rozšiřováním akce o zefektivněné služby.

Inovativní podniky a produkty vyznačující se udržitelností a nezávislým vlastnictvím převýší ty z minulého ročníku. Očekává se, že přibližně 3600 podniků vystaví svou kapacitu na digitálních frontách, od automaticky naváděných vozidel až po překládací stroje poháněné umělou inteligencí. Začne fungovat i online platforma veletrhu. Více než 6700 z 28 600 čínských účastníků přispělo k vytvoření domácích a mezinárodních průmyslových standardů, které zajišťují kvalitu jak produktů, tak veletrhu.

Zatímco veletrhu tradičně dominují spotřebitelské výrobky, v posledních letech se zvýšil počet produktů, které pomáhají stabilizovat globální dodavatelský řetězec. Čína současně pokračuje v posilování globální spolupráce a v uplynulých 67 letech od prvního Kantonského veletrhu přivítala 9,3 milionu návštěv ze zahraničí. V nedávném průzkumu 94 procent účastníků uvedlo, že prostřednictvím veletrhu rozšířili svůj mezinárodní trh.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy