Home Zahraničí Afričtí katoličtí biskupové odmítají vatikánské požehnání pro osoby stejného pohlaví

Afričtí katoličtí biskupové odmítají vatikánské požehnání pro osoby stejného pohlaví

FOTO - pixabay

Římskokatoličtí biskupové Afriky a Madagaskaru vydali prohlášení, v němž odmítají následovat prohlášení papeže Františka, který povolil kněžím poskytovat požehnání párům stejného pohlaví.

V prohlášení podepsaném konžským kardinálem Fridolinem Ambongem jménem Sympozia biskupských konferencí Afriky a Madagaskaru (SECAM) se podle Fox News uvádí, že takové svazky jsou »v rozporu s Boží vůlí«.

Tento krok přichází poté, co František 18. prosince schválil prohlášení, které umožňuje kněžím poskytovat požehnání párům stejného pohlaví, což uvítali LGBTQ katolíci.

V prohlášení Vatikán potvrdil tradiční církevní učení, že manželství je pouze mezi mužem a ženou, ale uvedl, že kněží mohou poskytovat neliturgické požehnání párům stejného pohlaví, pokud toto požehnání nebude zaměňováno se svatbou.

Afričtí katoličtí biskupové uvedli, že prohlášení Vatikánu je v rozporu s »kulturním étosem afrických komunit«. Homosexualita zůstává v mnoha afrických zemích nezákonná.

»Učení církve o křesťanském manželství a sexualitě zůstává nezměněno,« uvedl SECAM v prohlášení z Akkry, hlavního města Ghany.»Z tohoto důvodu my, afričtí biskupové, nepovažujeme za vhodné, aby Afrika žehnala homosexuálním svazkům nebo párům stejného pohlaví,« dodává se v prohlášení.

(jb)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here