Bangladéš oficiálně požádal o členství v BRICS

Bangladéš oficiálně požádal o vstup do koalice BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika), napsal v pondělí deník Dhaka Tribune.

Žádost byla předložena po setkání premiérky země Sheikh Hasiny s jihoafrickým prezidentem Cyrilem Ramaphosou v Ženevě minulý týden. Jihoafrický prezident se během diskuse s premiérkou Hasínou k této otázce »vyjádřil pozitivně«, uvedl zdroj listu.

Bangladéš je v současné době uznán jako »přítel BRICS«. Dháka otevřeně signalizovala svou připravenost připojit se k BRICS na setkání ministrů zahraničí zemí BRICS a Přátel BRICS na začátku června v Kapském městě.

Bangladéš je s počtem obyvatel 170 milionů osmým nejlidnatějším státem světa, přičemž tento počet obyvatel obývá jen 144 tisíc kilometrů čtverečních, což z Bangladéše činí nejhustěji osídlený stát světa. Oficiálním jazykem je bengálština. Většina obyvatel, okolo 90 procent, vyznává islám. Jde tedy o třetí největší zemi na světě s muslimskou většinou. Významná je též zhruba osmiprocentní hinduistická menšina.

Náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov dříve agentuře TASS řekl, že celkový počet zemí, které mají zájem o vstup do integrace, se přiblížil dvaceti.

(cik, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy